Praha

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa – v roce 2007 navštívilo Prahu 4 009 000 turistů, což ji činí jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy. V témže roce byla na 7. místě nejnavštěvovanějších evropských měst (a na 19. místě ve světovém měřítku); v roce 2011 už postoupila na 6. příčku evropského žebříčku.

PRAHA se stala na rok 2016 EVROSPKÝM HLAVNÍM MĚSTEM SPORTU! Podívejte se na video, které u této příležitosti vzniklo a přečtěte si více v sekci "zajímavosti".

Obec: 
Hlavní město PrahaPraha
 
00:00
Praha

PRAHA EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO SPORTU 2016

Praha se stala v pořadí již 16. metropolí, která je nositelem titulu Evropské hlavní město sportu a řadí se tak k předním evropským velkoměstům, jako jsou Rotterdam, Dublin nebo Stockholm. Města, která se pyšní tímto titulem, jsou vyhledávaným cílem mnoha návštěvníků, turistů a pro daný rok prezentují sportovní aktivity v evropském měřítku.

Evropské hlavní město sportu je titul, kterým je každý rok oceněno jedno z evropských měst. Po vzoru Evropského hlavního města kultury jej od roku 2001 uděluje Asociace evropských měst sportu při Evropské unii (ACES; European Capital of Sport Association) městům z členských států EU s cílem podpořit rozvoj sportu v Evropě. Hlavním cílem ACES je dosáhnout kvalifikovaného rozvoje sportu v členských městech a současně zvyšovat význam sportu v celospolečenském měřítku.

Každý rok je vybráno jedno Evropské hlavní město sportu (města s více jak půl milionem obyvatel), dále několik Evropských měst sportu (25 tisíc až 500 tisíc obyvatel) a také několik Evropských maloměst sportu (do 25 tisíc obyvatel). Od roku 2013 se nově vyhlašuje také Nejlepší evropské sportovní zařízení.

Pyšnit se titulem budeme celý rok 2016 a jeho průběh, kalendář souvisejících akcí a další podrobnosti můžete sledovat na stránkách praha.eu!

http://www.praha.eu/jnp/cz/co_delat_v_praze/sport/PEHMS_2016/index.html

K této příležitosti také vzniklo velmi působivé video, vytvořeno kolektivem profesionalnivideo.cz!

https://www.youtube.com/watch?v=umSXu1sPLPc

 

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
Vydáno: Čtvrtek, 25. Únor 2016 - 15:44

Praha se pro rok 2016 honosí přízviskem „Evropské hlavní město sportu“. EHMS je jeden z nejvýznamnějších titulů, které kdy naše hlavní město získalo. A pražští zastupitelé dobře vědí, že to je jedinečná šance, jak lidem ukázat cestu k aktivnímu a zdravému stylu života.

Reklama