Olšina

Rekreační zařízení Olšina VLS ČR s.p. leží na břehu stejnojmenného rybníka v překrásné šumavské přírodě poblíž městečka Horní Planá. Lipno je vzdáleno 5 km.

Obec: 
Jihočeský krajOlšina
 
00:00
Olšina

Rekreační zařízení Olšina VLS ČR s.p. leží na břehu stejnojmenného rybníka v překrásné šumavské přírodě poblíž městečka Horní Planá. Lipno je vzdáleno 5 km. Poskytujeme celoroční ubytování s možností celodenního stravování v naší restauraci. Snídaně formou bufetu. Vaří se domácí česká  kuchyně, denně výběr ze tří jídel hotových a další jídla na objednávku, skvělá zvěřina a ryby. V areálu je široká možnost sportovního vyžití - tenisové kurty, volejbal, dětské hřiště, minigolf, stolní tenis, šipky, ruské kuželky, loďky, kola. Ubytovaným hostům poskytujeme výše uvedené služby zdarma. Na objednávku Vám na Olšině zajistíme masáže (klasická, lávové kameny, medová), praktika shiatsu. Naše speciality: rafty včetně výbavy a transferů – sjezd Vltavy rybaření na vlastních rybnících – prodej povolenek v recepci Olšina, mrazáky pro rybáře jsou k dispozici (chytá se podle Rybářského řádu Olšina) zprostředkování loveckých zážitků – www.vls.cz/myslivost zajímavá expozice v historické Rybářské baště na hrázi rybníka in-line brusle pro začátečníky trasa Hodňov -hráz rybníka – přejezd Květušín /asi 3 km/ víkendové cyklovýlety do vojenského prostoru Boletce   Konferenční kapacita Olšiny je 150 míst (prostory restaurace s možností rozdělení na 2 části, projekce + 2 plátna,  2 salonky)   Ubytovací kapacita Olšiny je 160 lůžek  různých cenových kategorií a nabízí  dalších 150 lůžek v kompletně vybaveném letním dětském táboře (LDT) Kapacita hotelu Michala je 22 lůžek v 10 pokojích. Velmi oblíbené jsou Chaty – 7 srubových, 8 zděných  (každá chata pro 4 osoby), které poskytují soukromí a relaxaci v přírodě. Chaty jsou vhodné pro rodiny s dětmi, rybáře a hosty se čtyřnohými mazlíčky. Ideální budovou pro partu lidí je Chata Lesanka, která poskytuje 15 lůžek v 8 pokojích. V chatě je velká společenská místnost s krbem. Přímo na břehu rybníka Olšina je Vila Flora a 2 chaty, rovněž vhodné pro uzavřenou společnost nebo rybáře a myslivce. Nenáročným turistům či cykloturistům, školním výletům apod. jistě poslouží Turistická ubytovna Šumava s kapacitou 48 lůžek ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením a společenskou místností. Chatový tábor Olšina   /LDT/je vhodný pro pořadatele letních dětských táborů, sportovních soustředění, školních výletů atd. K dispozici je  celý areál tábora. Na rozloze cca 1 ha je 35 čtyřlůžkových chatek s provozním zázemím (stravovací objekt s kuchyní a jídelnou, klubovny, umývárny, budova pro vedoucí, sportoviště atd.)  

Kontakt:

Rekreační zařízení Olšina382 26 Horní Planátel.: 737 226 560, 739 485 274email: rekreace.olsina@vls.czwww.vls.cz/olsina

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
olsina_7.jpg, olsina_6.jpg, olsina_5.jpg, olsina_4.jpg, olsina_3.jpg, olsina_2.jpg, olsina_1.jpg

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Infocentrum ve Stožci patří k těm nejkrásnějším na Šumavě

Při dnešních Běžkotoulkách potkáme živočicha, který u nás již téměř 500 let nežije, projedeme se podél železniční tratě, držící světový primát a prozkoumáme blíže jednu zajímavou technickou památku. Vyrazíme do jižní část Šumavského národního parku. 

Písek

Dnešní Cyklotoulky nás provedou Píseckem, projedeme si téměř sto let starou turistickou cestu, která spojuje královské město Písek s králem českých hradů – Zvíkovem.

 

Veselí nad Lužnicí

Snad ještě žádné Cyklotoulky nebyly tak propojené s vodou jako ty dnešní. Po cestě budeme míjet řeky, zatopené pískovny a hlavně desítky nádherných, malých i obrovských, divokých i až nehezky zkultivovaných, opečovávaných i na první pohled opuštěných - rybníků.

Stachy

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou na Šumavu a přesvědčí vás mimojiné o tom, že Sněžka nebyla vždy nejvyšším vrcholem Čech, ale to nebude zdaleka všechno. Podíváme se i do populárního lyžařského střediska a hlavně si pořádně zašlapeme.

Písek

Tentokrát se s Cyklotoulkami vydáme do jižních Čech a hned na dva výlety. Delší severní a kratší jižní.Navštívíme krále českých hradů, vydáme se postopách velkého vojevůdce i jeho literárního opaku, no bude toho dost.... 

 

Dačice

Dnes si projedeme dvě historická města, která spojuje nejen bezpočet krásných památek nacházejících se na jejich území a desítky rybníků ležících v jejich okolí, ale také řeka – Moravská Dyje. Podíváme se tam, kde spatřil světlo světa jeden z nejznámějších českých vynálezů.

Česká Kanada

Přírodní charakter krajiny, hluboké lesy, četné vodní plochy a sychravější podnebí než byste čekali - na vlastní kůži tak pocítíte, proč se zdejší území na pomezí Čech, Moravy a Rakouska nazývá Česká Kanada.

Borovany

Krajina plná rybníků tak velkých, že se ani nevejdou do objektivu fotoaparátu, desítky krásně zachovalých vesnických usedlostí a božích muk, nekonečné hluboké borové lesy. Tak to vypadá v okolí jihočeských Borovan.