Perly Šumavy

Národní park Šumava láká své návštěvníky v každém ročním období. Jeho bohatství spočívá v rozmanitosti přírodních ekosystémů. Najdete zde ledovcová jezera, rašeliniště, náhorní planiny s typickou květenou, hluboké zelené lesy, ale i území, která připomínají činnost orkánu Kyrill v roce 2007. Očarují Vás pohledy na významné vrcholy Šumavy jako je Velký Javor, Roklan, Luzný, Plechý apod. Osloví Vás krása meandrů Vltavy, Křemelné nebo divoká Vydra, valící se přes mohutné kamenné koryto. Šumava, to je velké množství cyklotras a turistických stezek. V zimním období pak široká nabídka běžeckých tras a ski areálů, jako je Špičák, Kašperské Hory, Zadov, Nové Hutě apod. Šumava není určena jen pro milovníky přírody a aktivního odpočinku, ale také pro milovníky historie, která na Vás dýchá na každém kroku. Královský hrad Kašperk, zřícenina hradu Rabí, Vítkův hrádek, Vchynicko-Tetovský plavební kanál, vnáší do Vašeho pobytu zcela jiné rozměry.

Obec: 
Jihočeský krajPerly Šumavy
 
00:00
Perly Šumavy

Pokud nevíte, kde se ubytovat při Vaší návštěvě Šumavy, nabízíme Vám perly v podobě ubytovacích zařízení v těch nejatraktivnějších místech. Najdete zde doslova ubytování pro každého. Od luxusních hotelů s neopakovatelnou atmosférou, přes moderní apartmány nebo stylové penziony pro milovníky romantiky. Vyberou si ti, pro které je prioritou wellness, relaxace, aktivní dovolená nebo rodinná dovolená.

Pro firmy nabízíme konferenční prostory a možnosti pro konání různých eventů a prezentací.

Prohlédněte si naše hotely a penziony a vyberte si způsob ubytování, který vám nejvíce vyhovuje. Všechny jsou podrobně popsány a mnoho z nich nabízí také speciální nabídky. Samozřejmostí je rezervace ubytování online prostřednictvím jednoduchého formuláře. I přesto, že se hotely a penziony vzájemně liší, jedno mají společné - příjemné prostředí, kvalitní služby, příznivé ceny a ochotný personál. Vyberte si ze široké nabídky ubytování, v němž můžete vždy počítat s pohodlím, které vám naše zařízení poskytnou.

Ať už si u nás vyberete cokoliv, věříme, že budete s našimi službami spokojeni.

Přejeme vám příjemný pobyt spojený s ubytováním, gastronomickým zážitkem a pohodou.

ParkHotel Tosch

Stylový hotel v centru Šumavy. Luxusní ubytování, dlouholetá tradice a spokojenost náročných klientů nás zavazuje. První wellness v České republice, hotelový park v anglickém stylu, tenisové hřiště, snídaňová letní terasa, romantická vinárna ze 13. století, zážitková jeskyně a hlídané hotelové parkoviště. TOP hotel Plzeňského kraje. Velká nabídka turistiky a historie. Ideální pro pořádání firemních akcí a malých konferencí  pro TOP management firem. Zažijete Genius loci našeho hotelu.

http://www.tosch-parkhotel.cz

Hotel Alpská vyhlídka

Luxusní horský hotel v centru NP Šumava. Garantuje vysokou kvalitu nabízených služeb. Wellness v nejvýše položeném hotelu v České republice s úchvatným výhledem na Alpy. Možnost firemních školení, rodinných oslav, svateb či obchodních jednání. Turistika, cykloturistika, běžecké lyžování – aktivní pohyb v 1.200 m.n.m.

http://www.alpskavyhlidka.cz

Penzion Kašperk

Penzion Kašperk se nalézá v šumavském městečku Kašperské Hory cca 150 m od náměstí. Objekt je po celkové rekonstrukci a nabízí ubytování v sedmnácti útulných 2-4 lůžkových pokojích s možností přistýlky. Parkování na pozemku penzionu je zdarma. V penzionu sice není možnost stravování, ale každý pokoj má vlastní, plně vybavenou kuchyňku, nebo můžete využít výborné kuchyně sousedního ParkHotelu TOSCH.

http://www.penzionkasperk.cz

Hájenka Knížecí pláně

Hájenka Knížecí Pláně se nachází v nadmořské výšce 1020 m n.m. uprostřed překrásné přírody Národního parku Šumava. Hájenka na Knížecích Pláních nabízí restauraci a ubytování v soukromí. Prostory jsou stylově vybaveny. Několik kilometrů od Knížecích Plání je u horského hotelu "Alpská vyhlídka" cyklistický a pěší přechod do německého Finsterau.

http://www.knizeciplane.cz

Pension Klostermann

Pension se nachází ve středu obce Nové Hutě, 12 km od Vimperka. Toto ubytovací zařízení je vhodné jak pro rodinnou rekreaci, tak pro pořádání lyžařských kurzů, sportovních soustředění, škol v přírodě, ale také podnikových akcí. Autobusová zastávka je přímo u pensionu.

http://www.pensionklostermann.cz

Apartmány U krále Šumavy

Apartmány naleznete v obci Borová Lada, která se nachází v srdci našich nejromantičtějších hor - Šumavy. Zdejší panenská příroda má zázračnou moc nabít člověka energií a dobrou náladou.V létě jsou zde ideální podmínky pro výlety na kolech pro celou rodinu, včetně malých dětí.

http://www.apartmanyukralesumavy.cz

Hotel Nové Údolí

Hotel Nové Údolí najdete 100m od pěšího hraničního přechodu Stožec-Haidmühle. Příjemné ubytování v pokojích v srdci Národního parku Šumava. Místo je velmi klidné s vyloučením provozu motorových vozidel. Parkování je možné pouze u přechodu z německé strany hranice. Doprava je možná též vlakem ze Stožce.

http://www.noveudoli.cz

Penzion Polka

Pension Polka se nachází v nádherné šumavské přírodě 830 m. n. m na soutoku Poleckého potoka a Teplé Vltavy. Je posledním dochovaným stavením zaniklé dřevařské osady Polka, založené v roce 1730 Schwarzenberky. Pension je v klidném prostředí Národního parku Šumava cca 400 m od hlavní silnice do 5 km vzdálených Borových Lad. Zastávka autobusů NP Šumava je u hlavní silnice. Autobusy mohou využívat jak pěší turisté, tak cykloturisté s přepravou kol po celém území Šumavy.

http://www.penzionpolka.cz

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Infocentrum ve Stožci patří k těm nejkrásnějším na Šumavě

Při dnešních Běžkotoulkách potkáme živočicha, který u nás již téměř 500 let nežije, projedeme se podél železniční tratě, držící světový primát a prozkoumáme blíže jednu zajímavou technickou památku. Vyrazíme do jižní část Šumavského národního parku. 

Písek

Dnešní Cyklotoulky nás provedou Píseckem, projedeme si téměř sto let starou turistickou cestu, která spojuje královské město Písek s králem českých hradů – Zvíkovem.

 

Veselí nad Lužnicí

Snad ještě žádné Cyklotoulky nebyly tak propojené s vodou jako ty dnešní. Po cestě budeme míjet řeky, zatopené pískovny a hlavně desítky nádherných, malých i obrovských, divokých i až nehezky zkultivovaných, opečovávaných i na první pohled opuštěných - rybníků.

Stachy

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou na Šumavu a přesvědčí vás mimojiné o tom, že Sněžka nebyla vždy nejvyšším vrcholem Čech, ale to nebude zdaleka všechno. Podíváme se i do populárního lyžařského střediska a hlavně si pořádně zašlapeme.

Písek

Tentokrát se s Cyklotoulkami vydáme do jižních Čech a hned na dva výlety. Delší severní a kratší jižní.Navštívíme krále českých hradů, vydáme se postopách velkého vojevůdce i jeho literárního opaku, no bude toho dost....