Benecko

Vzdušné lázně v Krkonoších, to je Benecko v nadmořské výšce okolo 900 metrů. Úžasné výhledy a pobyt v přírodě - Krkonošském národním parku. Díky své unikátní poloze se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý horský vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi jak v zimě, tak i v létě.
Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice.

Obec: 
Liberecký krajBenecko
 
00:00
Benecko
Hotel Skalka
Adresa:
Benecko 166, 512 37 BENECKO

JEDNOTLIVÉ AKCE:

25. 2. 2017 (8-16 HODIN) STARTUJE HAVEX WINTER TOUR 2017

7.-8.3. 2017 ČEPS Snow Tour

11.3. 2017 SNOW SPLASH

18.3. 2017 Peak2Beer

PRAVIDELNÉ AKCE:

Benecké pasování

 • U nás na Benecku se z kohokoli může stát držitel hodnosti. Jak je to možné? Stačí se jen zapojit a vydržet až do konce, a budete pasováni třeba na navigátora. O dalších hodnostech Vám nic neprozradíme, nechte se překvapit. Registrovat se můžete nejpozději 30 minut před zahájením programu, a to v Lyžařské škole Miraski, která sídlí v Půjčovně Schoolpark nebo přímo ve Family Areně, kde program pod vedením zkušených instruktorů lyž.školy Miraski probíhá. Odnesete si od nás nejen hodnost, ale také se zdarma svezete po skončení programu na snowtubingu!
 • KDY: každou sobotu celou zimu, takže se nemusíte bát, že Vám nějaká hodnost uteče. (první pasování proběhne 7.1.)
 • KDE: v areálu Family Arena, vždy od 15:30 do 17:00. 

Sněhohry

 • Soutěže, hry a zábava bez lyží, aneb zimní dětský den jak má být. Pro děti od 3 do 10 let.
 • Vstupné zdarma. Na hry se není potřeba hlásit předem, kdo přijde, ten soutěží.
 • KDY: každou neděli (leden – březen) od 16 do 17 hodin
 • KDE: v dětské parku Havrland, který naleznete před lyžařskou školou Husky, která tuto akci pořádá

Večerní bojovka

 • Zažijeme velké dobrodružství. V lese na nás čeká spousta úkolů a nástrah. Nebojte se, není to cesta odvahy se strašidly, ale napínavá hra plná úkolů, kde rozhoduje šikovnost, chytrost a týmový duch a na konci, pokud se vše podaří, na nás čeká odměna. Přihlášky nejpozději do středy 16 hodin v kanceláři lyžařské školy SKICENTRUM Husky na tel: +420 607 720 103, nebo na  e-mailu: info@skihusky.cz
 • KDY: Každou středu od 19 hodin (doba trvání cca 1-2 hodiny)
 • KDE: Kouzelný les na Benecku (sraz v 19 hodin v kanceláři lyžařské školy Husky)

Dětské lyžařské závody "slalom speciál"

 • Otevřený závod nejen pro klienty lyžařské školy. Slalom pro děti od 3 do 12 let. Závodí se v různých věkových kategoriích a pro 3 nejrychlejší v každé kategorii jsou připraveny medaile, ale nějakou tu cenu si odnese každý účastník. Kromě toho na Vás čeká dětská diskotéka a maskot lyžařské školy. Pozor!!! Kapacita omezena! Přihlášky nejpozději do pátku 9:30 hod. v kanceláři lyžařské školy SKICENTRUM Husky na tel: +420 607 720 103, nebo na  e-mailu: info@skihusky.cz
 • KDY: Každý pátek od 14:00
 • KDE: Benecko sjezdovka Jesen
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Další zastávkou z cyklu Výlety nejen za zdravím je možná na první pohled trošku překvapivě Harrachov, ale překvapení je na místě jen na první pohled. O tom, že Harrachov má s lázeňstvím víc společného, než si většina čtenářů uvědomuje, vás určitě přesvědčí dnešní reportáž.

Pohled z Plání musí potěšit i nelyžaře

Dnešní reportáží se pokusíme poopravit některé zakořeněné mýty o Špindlu a představíme ho nejen jako největší středisko sjezdového lyžování u nás, ale i jako skvělou destinaci pro milovníky bílé stopy.

Relax na kole. Pohodové putování krajinou malebných Jizerek.

Prázdniny, horké dny a doba dovolených jsou v nedohlednu a dostavil barevný podzim. Sedět doma v krásných podzimních dnech by byl hřích, takže pokud hledáte inspiraci, máme pro vás tip.

Romantika pod Bezdězem

Byl pozdní večer – první máj –večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. … Je to asi již trochu klišé, uvádět kraj okolo Máchova jezera slovy známého básníka, ale romantická poetika snad nejlépe vystihuje přívětivou krajinu této oblasti.

Ralsko

Zubři nebo krávy uprostřed města? Rozlohou jedno z největších měst u nás a přitom v něm, kromě cyklistů, nepotkáte téměř živáčka? Jediné muzeum svého druhu na světě, k tomu desítky kilometrů zpevněných cest a jen jedna hospoda? To se dá potkat během jednoho výletu?

Harrachov

Do Polska nebo do Česka? Lanovkou nebo po svých? V zimě nebo v létě? Všechno je možné, dnešní Cyklotouly nás zavedou totiž do Harrachova a tam si můžete z výše uvedených možností klidně vybírat.

Česká Lípa

Česká Lípa leží na pomezí Českého středohoří, Kokořínska a Lužických hor. Rozsáhlé a nádherné rybníky, spousta zřícenin a skalních masivů, dokonale upravené vesnice a překrásná příroda vůkol vytvářejí jedinečné podmínky nejen pro inspiraci romantických básníků jako byl třeba K.H.

Liberec

Dnešní Cyklotoulky začneme netradičně, hádankou. Víte, jak se jmenuje krajské město, ze kterého se dá pohodlně dojet na kole do Německa i Polska? Znáte název města, kde trasa tramvaje končí doslova pár metrů od červené sjezdovky?

Naše dnešní Cyklotoulky budou tak trochu korespondovat s názvem výchozího bodu, povedou prostě cik cak. Začneme ve Cvikově, pak se vydáme na jih, stočíme to na sever, prohlédneme si sklárny, jeskyni, peklo i zříceninu hradu a navrch přidáme mimořádně půvabné vesničky a hezkou přírodu.