Horské lázně Karlova Studánka

Karlova Studánka jsou moderní a ojedinělé přebudované lázně uprostřed krásné jesenické přírody. První zmínky o léčivých pramenech jsou z počátku 18.století. Lázně založil nejmladší syn Marie Terezie Maxmilián II. - František v r.1780. Pod lékařským dohledem je lázeňská léčba řízena od roku 1785. Dnešní název Karlova Studánka lázně získaly v roce 1803 po nejslavnějším habsburském vojevůdci Karlovi, který jako první evropský válečník porazil Napoleona u Aspern v roce 1809.

Obec: 
Moravskoslezský krajLázně Karlova Studánka
 
00:00
Horské lázně Karlova Studánka

Horské lázně Lázně v Karlově Studánce se nacházejí v oblasti s nejčistším vzduchem v České republice, který je srovnatelný s alpským prostředím. Jsou rovněž nejvýše položenými lázněmi v České republice. Najdete zde zdravé horské klima, minerální prameny, osobitou architekturu i širokou nabídku regeneračních a léčebných procedur.

Karlova Studánka a její okolí jsou rájem i pro pěší túry i cyklistické výlety. V zimním období si mohou zájemci zalyžovat na sjezdovce přímo v obci, nebo vyrazit na náročnější terény v některém z jesenických lyžařských středisek.  Po vyjížďce, lyžování nebo výstupu třeba až na vrchol Pradědu určitě přijde k chuti relaxace v lázeňském bazénovém komplexu nebo wellness. Úlevu přinese i masáž, pobyt v solné jeskyni, zábal z minerálního bahna Krymského jezera Saki a nebo příjemný relax v bazénovém komplexu.

Lázně nabízejí pestrou nabídku rekreačních pobytů během lázeňské sezony i mimo ni a také dárkové balíčky. Romantický víkend tu mohou strávit partnerské či manželské páry, připraveny jsou speciální pobyty pro seniory, vítány jsou i rodiny s dětmi. Také možnosti pořádání vánočních večírků, výjezdních zasedání a workshopů. Stejně jako gastronomických akcí (rauty, recepce, svatební hostiny, a jiné).

Lze navštívit i Lázeňskou cukrárnu, která poskytuje širokou nabídku zákusků, řezů, dortů i zmrzliny vlastní výroby.  K dobrému obědu či večeři můžete využít služeb restaurace Letní lázně, jejíž součástí je i kavárna s možností posezení a letní zahrádka. V budově restaurace se nachází i bazénový komplex a balneoprovoz.  Nezapomeňte také zavítat do Minimarketu Studánka a Lázeňského obchůdku. Při koupi suvenýru, si odvezete kousek Karlovy Studánky s sebou. J

 

 

PRAMENY  - HORSKÉ LÁZNĚ KARLOVA STUDÁNKA 

Maxmilián Prazáklad dnešní Karlovy Studánky  Karel Sirný pramen, pojmenován podle Karla Ludvíka, nacházel se na místě dnešního infocentra v 60. letech, 20.stol zrušen.  AntonínObjeven roku 1812 nacházel se v parčíku za Pitným pavilonem – není využíván.  Vilém - PetrPramen objeven v roce 1862, již v roce 1864 byl postaven onen slavný Pitný pavilon  jenž je sám, symbolem Karlovy Studánky, dnes jej napájí pramen Petr z hlubinného vrtu 126m, vyhloubený v 60. letech, 20.století.  VladimírJe pojmenován po hydrologovi, který v 60. Letech řídil vrtné práce-napájí dnes Letní lázně a je hluboký 118m.  NorbertPojmenovaný po velmistru řádu německých rytířů objeven v roce 1931 – rezervní zdroj mezi Vilémem a Petrem.  FilozofickýPramen se nacházel u stezky filozofů, mezi Hotelem Džbán a Infocentrem.  BezejmennýObjeven roku 1928 – dnes nevyužíván.  Trubačova díraObjeven v roce 1929 vyvěral v padlém stromu – dnes také nevyužíván

 

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
Vydáno: Pátek, 23. Srpen 2019 - 6:20
Vydáno: Čtvrtek, 11. Červenec 2019 - 14:23

V sobotu 27.7.2019 od 8:00 hodin proběhne 5. ročník sportovně charitativní akce Nordic Walking Tour na podporu sociálně terapeutických dílen Sagapo Bruntál.  Pro všechny aktivní účastníky, kteří se registrují a uhradí startovné, bude připravena bohatá tombola a zábavný večer v Hudební hale.

Vydáno: Čtvrtek, 9. Srpen 2018 - 14:16

Skupina SCREAMERS vás zve na ČAJ O PÁTÉ v Horských lázních Karlova Studánka, v Hudební hale od 17:00. Vstupné 250 Kč. 

Vydáno: Čtvrtek, 28. Červen 2018 - 12:04

Horské lázně Karlova Studánka i letos pořádají již čtvrtý ročník, charitativně sportovní akce Nordic Walking Tour. Pochod za podpory profesionálního silničního cyklisty Leopolda Königa se uskuteční v sobotu 28. července od 8:00 hodin

Vydáno: Středa, 6. Červen 2018 - 9:48

Horské lázně Karlova Studánka Vás srdečně zvou na již druhý Lázeňský jarmark. Je pro Vás připraven zajímavý doprovodný program zaměřený na zpracování ovčí vlny a jiných přírodních materiálů. Pro školáky máme připravený velmi milý bonus - školáci do 5.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Jako běžkaři míváme sklon jezdit na „svoje" hory, kde známe terén a máme to tam jednoduše najeté. Obvykle jsou to místa, která obdivujeme v létě jako cyklisté či pěšáci a zajímá nás, jak se ona místa promění ve sněhovém hávu. Ale znáte to.