Špičák

Špičák je se svým 300metrovým převýšením nejatraktivnějším střediskem na Šumavě. Vrchol se zdvihá nedaleko Železné Rudy do sněhově spolehlivé výšky 1202 metrů a jeho zalesněnými svahy vede pět pestře profilovaných sjezdovek, obsluhovaných moderní čtyřsedačkou. Ocení je spíše hraví lyžaři než milovníci přehledných dálnic. Legendou je neupravovaná černá trať Šance, jedna z nejstrmějších u nás.

Obec: 
Plzeňský krajŠpičák
 
00:00
Špičák
Orea Hotel Špičák Šumava
Adresa:
Špičák 5 ; Železná Ruda 340 04
Orea Resort Horizont Šumava
Adresa:
Špičák 126 340 04 Železná Ruda
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Jedno z nejstudenějších míst u nás není zdaleka tak nehostinné, jako je jeho pověst. Výlet centrální Šumavou začneme na Horské Kvildě, přes Březník dorazíme k pramenu naší nejdelší řeky a pak se podíváme do míst, kde se natáčel film Král Šumavy.

Dnešní Běžkotoulky nás zavedou několik kilometrů za hranice České republiky, ale ničeho se nebojte i tady je krásná příroda, skvěle protažená stopa a na státní příslušnost tu nikdo nekouká.

Kašperské Hory

Kašperské Hory (něm. Bergreichenstein) leží v okrese Klatovy, částečně zasahují do CHKO Šumava a částečně do přírodních rezervací Nebe a Amálino údolí. Navzdory faktu, že zde žije zhruba 1500 obyvatel, nabízí město až nečekaně mnoho atrakcí.

Manětínsko – krajem černočerných nocí a soch rozesetých do krajiny plné borůvek

Manětínsko, to je bohem zapomenutý kraj. Krajina panenská, avšak obhospodařovaná generacemi našich předků. Krajina, jejíž atributy by mohly být ticho, klid, čistota, ztracenost.

Hracholusky

Asi nejkrásnější přehrada západních Čech nenabízí jen koupání a opalování. Projížďka v jejím okolí může být možná mnohem zajímavější. Náš výlet začneme třicet kilometrů západně od Plzně, kde stojí už od 12. století hornické město Stříbro.