Kunice a okolí

Uzemí, kde dnes leží Kunice a okolí, bylo sporadicky osidlováno již ve starší době kamenné, o čemž svědčí četné archeologické nálezy. Samotná obec byla dle pověsti založena zemanem Kunou a jeho družinou, v době panování knížete Boleslava r.970. Při opravě místního kostela bylo toto datování objeveno v presbyteři. Gotický kostel ze 13.století, zasvěcený sv. Máří Magdaleně je nejpozoruhodnější kunickou památkou. Stojí na základech kostelíka ještě mnohem staršího. Před kostelem jsou dvě staré, rovněž památkové chráněné lípy. V místní škole vybudované občany velkou měrou svépomocí, se začalo vyučovat r. 1900. V roce 1970 byla přestavěna a přistavěna a místo dřívější Obecné školy - dvojtřídky, zřízeno Odborné učiliště a praktická škola, kde se připravují do zaměstnání handicapované děti. Stanici dráhy a poštu mají Kunice ve Strančicích.

Obec: 
Středočeský krajKunice
 
00:00
Kunice a okolí
HOTEL zámek BERCHTOLD
Adresa:
Hlavní 6 ; 251 63 Kunice – Vidovice
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Příbram

Dnešní Cyklotoulky budou tak trošku duchovní, podíváme se na místa, kde se o duši téměř vždy řádně starali a starají, ale i do míst, kde nebylo vůbec nic mimořádného duši vypustit či upsat ji ďáblu a nakonec navštívíme oblast, která je pro duši příjemným a přitom snadno dostupným pohlazením.

Rakovník

Dnešní Cyklotoulky nás přivedou do míst, kde žil náš nejslavnější král, slavný spisovatel i pochybný alchymista. Prohlédneme se hrad s mimořádně zajímavou historií i vesničku, kde se naopak neděje vůbec nic.

Cyklotoulky Sedlčanskem

Hledáte-li pro své cyklotoulání krajinu krásnou i přívětivou, fyzicky příliš nenáročnou a navíc kousek od Prahy, pak je Sedlčansko tou pravou volbou. Kraj bez velkého průmyslu, hustého provozu a velkých zástaveb.

Roudnice nad Labem

Dnešní výlet patří k těm, které by měl jednou za život absolvovat každý, alespoň podle teze: Co pro muslima Mekka to pro Čecha Říp. Vypravíme se totiž po stopách praotce Čecha a taky si projedeme cyklostezku podél Labe. Projedeme se okolo Roudnice nad Labem.

Mšeno

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou doprostřed divoké přírody, ukážou nám krásnou lidovou architekturu, prokletý hrad a jedno mimořádné koupaliště. Projedeme se totiž po Kokořínsku.