Tři Studně a jejich okolí - Mikroregion Novoměstsko

Obec vznikla polovině 17. století, když správce novoměstského panství František Maxmilián Kratzer dovoli dělníkům, aby si na vykácené pasece „U třech studní″ postavili své chaloupky. Tato nejstarší část obce vznikla v zatáčce cesty k Fryšavě pod Žákovou Horou, kde ze třech studánek vyvěral potůček tekoucí do Medlovského rybníka. Tři Studně spadaly dříve k obci Fryšava pod Žákovou Horou, v roce 1992 se osamostatnily.Rybník Sykovec na okraji obce vznikl mezi lety 1587-1646 a je tedy starší než samotná obec. Rybník leží v nadmořské výšce 740m a je nejvýše položeným rybníkem ve Žďárských vrších.

 
00:00
Tři Studně a jejich okolí - Mikroregion Novoměstsko
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Pelhřimov

O tom, že je Pelhřimov městem rekordů, ví asi každý. O tom, že Pelhřimov je ideální učebnicí pro milovníky historie a architektury, už ví možná jen každý druhý. A o tom, že je Pelhřimov i skvělým místem pro cykloturistiku, vás přesvědčí dnešní Cyklotoulky.

Třebíč

Při dnešních Cyklotoulkách se podíváme do města, které má na seznamu UNESCO hned dva zářezy, zajedeme si obhlédnout jedny z nejsevernějších moravských vinic a na závěr navštívíme zajímavý přírodní park. Vítejte v podhůří Českomoravské vysočiny, vítejte v Třebíči.