Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm je ideálním místem pro strávení dovolené. Malebné město s lázeňskou historií, které leží v podhůří Beskyd a protéká jím řeka Bečva, má perfektní podmínky pro pohodovou, aktivní či rodinnou dovolenou s dětmi. Do Rožnova můžete přijet za aktivním i pasivním odpočinkem, na nějakou zajímavou akci, projít se po okolních Beskydech nebo se na chvíli vrátit o mnoho let dozadu a pokochat se nejstarším muzeem v přírodě ve střední Evropě či kouzelnou dřevěnou rozhlednou nad městem.

Obec: 
Zlínský krajRožnov pod Radhoštěm
 
00:00
Rožnov pod Radhoštěm

Perlami jsou muzeum i Jurkovičova rozhledna

Perlou Rožnova pod Radhoštěm je Valašské muzeum v přírodě, nejstarší svého druhu ve střední Evropě, které produkuje kolem padesátky zajímavých programů ročně včetně velkých folklorních festivalů, jarmarků či řemeslných trhů. Stačí si jen vybrat tu svou akci. Nebo můžete do muzea zajít „jen tak“, když tam není žádná velká akce - na procházku starými časy, podívat se, jak kdysi žili naši předkové a jak šikovní byli na práci. Všechny tři areály muzea jsou otevřeny po celé léto až do konce září denně a budete vždy vítáni.    

Od roku 2012 turisty fascinuje a přitahuje dřevěná Jurkovičova rozhledna, která se tyčí nad městem Rožnov pod Radhoštěm. Věděli jste, že na rozhlednu jde vidět přímo z Masarykova náměstí a přesně z toho místa se tam dostanete za pouhých 45 minut pěšky? Určitě si to přijeďte vyzkoušet … 

Rožnov aktivně: Pustevny, Radhošť či cyklostezka

Rožnov může nabídnout také velmi atraktivní okolí. Prakticky na dosah z Rožnova jsou Pustevny se zbrusu novou Stezkou v oblacích nebo brzy se otevírajícím Libušínem, kousek odtud je i Radhošť s bájnou sochou Radegasta a další atraktivní místa Beskyd. Do hor se můžete vydat pěšky (a třeba i včetně kočárku), na kole, ale třeba i na koloběžce.  

Když už jsme u sportu a pohybu - město protíná královna cyklostezek – Cyklostezka Bečva, na které se můžete projet kousek po městě, do blízkých hor, ale také se na ní dá dojet téměř bez doteku silnic třeba až do Vídně.

Pohoda: procházky, kavárny, skvělé jídlo i domácí pivo

Příjemný městský park nabízí procházky po místech, kde se promenádovali lázeňští hosté před desítkami let v době, kdy Rožnov platil za vyhlášené klimatické lázně a léčili se zde i proslulý psychoanalytik Sigmund Freud nebo zakladatel genetiky Gregor Mendel. K procházce parkem či na lázeňské kolonádě můžete samozřejmě přidat také některou z vyhlášených stylových kaváren s výborným espresem nebo osvěžující zmrzlinou. Stejně tak si jistě vyberete tu „vaši“ restauraci, která sedne přímo vám nejlépe. A navštívit Rožnov a nedat si v pivovaru naše rožnovské pivo? To by byla velká chyba. Rožnovské pivo totiž je velmi chutné a respektované je také odborníky, o čemž svědčí desítky cen z velkých národních i světových soutěží.     

K nám na dovolenou: Špičkové i dostupné ubytování

Zkrátka a dobře, pokud hledáte cíl vaší pohodové dovolenkové cesty po naší zemi, Rožnov pod Radhoštěm bude jistě dobrou volbou a rád vás uvítá. Stačí jen přijet a užívat si té rožnovské pohody. Pokud se chcete zdržet na více než jeden den, ubytovat se můžete na každém rohu a v ubytovacích zařízeních od jednodušších a účelně zařízených až po špičkové resorty. V Rožnově pod Radhoštěm je hned šest čtyřhvězdičkových hotelů a další desítky hotýlků, penzionů a apartmánů ve městě i okolí. 

www.visitroznov.cz  

 

Turistické informační centrum

Masarykovo náměstí 131

756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1

Tel: 571 652 444

E-mail: ic@roznov.cz

www.visitroznov.cz

Facebook: mesto.roznovpodradhostem

Instagram: visitroznov.cz 

Hotel AGH
Web:
Adresa:
Nerudova 142, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
, , , , , , , , , , , , , ,
Vydáno: Pátek, 10. Červenec 2020 - 8:27

Do Rožnova pod Radhoštěm můžete přijet za aktivním i pasivním odpočinkem, projít se po blízkých Beskydech nebo se na chvíli vrátit o mnoho let dozadu a pokochat se nejstarším muzeem v přírodě ve střední Evropě.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Jeseník

Na hranici mezi Rychlebskými horami a Hrubým Jeseníkem leží město Jeseník.

Rožnov pod Radhoštěm

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou do Beskyd a i když hlavním tmelícím prvkem výletu bude architektura, ať už ta lidová, nebo jí inspirovaná, vyšlápneme si i pořádný kopec a ochutnáme speciality valašské kuchyně. Projedeme se okolo Rožnova pod Radhoštěm.