Klínovec

Klínovec jako nejvyšší hora Krušných hor nabízí svým návštěvníkům to pravé sportovní vyžití, ať už se chcete věnovat sjezdovému lyžování, cyklistice nebo rádi vyrazíte na běžkách. Zároveň nabízí výbornou dostupnost, dostatek ubytovacích služeb a kvalitní služby všem svým návštěvníkům. Klínovec je slavný zejména díky skvělým podmínkám pro zimní radovánky, které nabízí pravidelně každý rok.
V okolí Klínovce je na lesních cestách vyznačeno 74 km tras pro horská kola, koloběžky a pro pěší. Cyklisté mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišíci se obtížností - lekhé trasy Cyklistiky bez námahy a těžší trasy pro horská kola.
Trasy Cyklistiky bez námahy jsou vyznačeny převážně na mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách. Díky svému charakteru jsou nejvhodnější volbou pro rodiny s dětmi. Tyto trasy jsou nejvíce vhodné i pro jezdce na koloběžkách.

Obec: 
Karlovarský krajKlínovec
 
00:00
Klínovec

V městských lesích Jáchymova naleznete 22 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole. Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Pro ty nejzdatnější je dále připravena 3,3 km dlouhá sjezdová trať. Zpět k začátku stezek vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pump tracku a zlepšovat své dovednosti ve skill centrech na nástupních místech.

Během návštěvy můžete využít služeb restaurace U staré lanovky v blízkosti začátku stezek, občerstvení u spodní stanice lanové dráhy, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením a servisu kol. K dispozici jsou bezplatná parkoviště, myčka kol a sprchy. Sekce jednotlivých stezek můžete podle vlastního uvážení kombinovat pomocí v mapě vyznačených vrstevnicových lesních cest nebo se nechat jednou stezkou dovést pohodlně až do cíle. Vždy však následujte pravidla chování na stezkách, respektujte provozní řád a vybírejte stezku odpovídající vašemu vybavení, dovednostem a fyzické kondici.

Penzion Dagmar
Adresa:
T. G. Masaryka 415, 362 51 Jáchymov

Trail Park Klínovec není určen pouze zkušeným cyklistům. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a tedy i pro děti.

Stezky v Trail Parku Klínovec jsou vhodné pro děti v okamžiku, kdy jsou schopny samostatné a kontrolované jízdy na kole po dvoustopé lesní cestě. Více než na věku dítěte tedy záleží na tom, co již na kole umí. Podle toho také vybírejte odpovídající obtížnost stezky.

Ještě před vstupem na stezky samotné, můžete s dětmi vyzkoušet jízdu na kole na pump tracku a ve skill centru. Pump track je krátký okruh, který obsahuje terénní vlny, se kterými se setkáte na stezkách vedoucích lesem. Skill centra jsou plochy s malými překážkami, na kterých je možné trénovat ovládání kola. Malé děti najdou vyžití na dětském hřišti u restaurace U staré lanovky, která se nachází v blízkosti vrcholu Klínovce a nástupního místa na začátku všech stezek.

Není vhodné vyjíždět na stezky s dětmi v sedačce umístěné na kole nebo tažné tyči s vozíkem. Stezky jsou úzké a obsahují zatáčky, které kolo s vozíkem nemusí bezpečně projet. Rychlejší změny směru potom mohou být nebezpečné i pro děti v sedačce.

Pokud jste na stezkách s dětmi, buďte předvídaví a zvlášť opatrní. Nechte děti jet první – lépe tak předejdete situaci, kdy by se mohlo připlést do cesty jinému jezdci. Buďte k ostatním jezdcům ohleduplní a pusťte rychlejší jezdce před sebe uhnutím k hornímu okraji stezky. Pokud zastavíte, nenechávejte kola ani jiné věci na stezce a ani vy sami na ni nezůstávejte stát ani sedět. Předejdete tak množství pro vás i pro okolí nebezpečných situací.

Při jízdě po stezkách musí mít děti nasazenou a řádně upevněnou cyklistickou helmu.

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
, , ,

Reklama

Oblíbené trasy regionu

V naší nové rubrice, Výlety (nejen) za zdravím pokračujeme na západě Čech, v lázních, které kromě tradičních procedur nabízejí tolik rozmanitých aktivit, a zajímavostí, že vám víkend na jejich poznání stačit nebude. Nevěříte?

Zimní atmosféra Mariánských Lázní se od té letní výrazně liší

Jeden z vrcholů západočeského lázeňského trojúhelníku je nejen plný nádherných parků, romantických kolonád a útulných kaváren, ale je to i město, kde sjezdovka stojí kousek od centra a běžecké tratě jsou všude v jeho okolí.

V západní části Krušných hor, na břehu říčky Rolavy leží městečko Nové Hamry. Při dostatku sněhu tu jsou celkem slušné podmínky jak pro milovníky běžecké stopy, tak i méně náročné lyžaře a snowboardisty.  Přímo ve vsi je pár sjezdovek a začíná tu, nebo tudy prochází, i několik běžeckých tras.

Na kole Ašskou vrchovinou

Nejzápadnější výběžek naší republiky z mnoha důvodů nepatřil mezi turisticky nejvyhledávanější místa, ale to se začíná pozvolna měnit a nutno říci, že po právu.

Františkovy Lázně

Společně s Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi tvoří takzvaný západočeský lázeňský trojúhelník. Svoji architekturou, urbanistikou a koncepcí parků tvoří předobraz evropského a možná i světového lázeňství.

Klášterec nad Ohří

Dnešní výlety nejen za zdravím nás zavedou do severozápadních Čech, do lázní, které sice nepatří k těm nejslavnějším, ale co není, může klidně být.

Karlovy Vary

Ani zima ani léto, ani kolo ani lyže, tak co? Nevíte si rady kam mezi Vánocemi na výlet, tak tady je jeden tip! Krásné procházky, nádherné lesy, jedinečné kolonády, už tušíte? Ne, tak pokračujeme, lázeňské oplatky, Becherovka, sklo, porcelán, pořád nic? Vřídlo, Thermal, Pupp?

Klášterec nad Ohří

Nejprve zajímavé, i když trošku přehlížené lázně, pak polozapomenuté hornické městečko s netradičními architektonickými prvky a nefalšovanou středověkou hornickou štolou, následuje malý pivovar s velkým potenciálem a nakonec krásný výlet podél Ohře.

Kadaň

Lajtmotivem dnešního putování bude řeka, jež sice pramení v Německu, ale nás dnes zavede hned k  několika (nejen) českým nej.

Český Jiřetín

Zdejší trasy měří desítky kilometrů a je opravdu z čeho vybírat, jsou tu možnosti pro rekreační cyklisty, kteří rádi spojí své vyjížďky se zastávkami v hospůdkách či na rozhlednách, nebo pro aktivní sportovce, co se zajímají o náročné terény, prudké sjezdy a rádi potí krev.