Třemošná

Vítejte ve městě, které je bohaté nejen historií, ale i řadou přírodních a architektonických zajímavostí. Třemošná je poprvé zmiňována v letech 1181 – 1182

Obec: 
Plzeňský krajTřemošná
 
00:00
Třemošná

Vítejte ve městě, které je bohaté nejen historií, ale i řadou přírodních a architektonických zajímavostí. Třemošná je poprvé zmiňována v letech 1181 – 1182. Za své jméno vděčí keři zvanému střemcha, který v té době rostl kolem potoka, pojmenovaného Třemošenka. Bílý květ střemchy je ve znaku našeho města. Nejdůležitějším obdobím v historii Třemošné je 19. století, kdy se zde díky nerostnému bohatství začala rozvíjet těžba nerostných surovin a na ní navazující průmysl. Při silnici na Hromnici u zaniklého hamru stojí dům č.p. 57 s pamětní deskou malíře Václava Brožíka, který se zde 5.3.1851 narodil. Mistr, jehož obrazy zdobí mimo jiné i staroměstskou radnici, zemřel v Paříži 15.4.1901, kde je místo jeho posledního odpočinku na hřbitově pod Montmartem. Třemošná dnešních dnů je městem s nadprůměrnou občanskou vybaveností. Najdete u nás sportovní zařízení od víceúčelových hřišť až po zimní stadion s celoročním provozem, městskou knihovnu, mateřské školy, dům dětí a mládeže, lékařský dům se všemi odbornými ordinacemi, dva supermarkety a další objekty, které slouží našim obyvatelům i návštěvníkům města.

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
znak-tremosna.jpg, zacatek-naucne-stezky.jpg, socha-mistra-jana-husa.jpg, park-u-tremosenky.jpg, mestska-knihovna.jpg, lekarsky-dum.jpg, kaplicka.jpg, budova-zakladni-skoly.jpg, bezbarierovy-dum-exodus.jpg

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Cyklosezóna klepe na dveře a v nižších polohách už si nikdo zimu ani moc nepamatuje. Ovšem Ti, co milují sníh a bílé stopy, moc dobře vědí, že v naší republice je pořád ještě několik míst, kde se lze běžeckému lyžování oddávat do sytosti.

Jedno z nejstudenějších míst u nás není zdaleka tak nehostinné, jako je jeho pověst. Výlet centrální Šumavou začneme na Horské Kvildě, přes Březník dorazíme k pramenu naší nejdelší řeky a pak se podíváme do míst, kde se natáčel film Král Šumavy.

Plzeň, město, kde je kolo doma

Plzeň. Když vyslovíme tento název, napadne nás automaticky nějaký přídomek. Ten nejčastější je pravděpodobně „město piva“, ale také například „město čtyř řek“ není úplně neznámý. My se osmělíme a střelíme: „ Plzeň, město, kde je kolo doma“.

Severní Plzeňsko netradičně

Pokud vyslovíme Severní Plzeňsko, pak mnohé pouze napadne, že to bude oblast někde na severu od Plzně. Pravda, není to turisticky příliš známá oblast, najdete zde však mnoho skvostů s krásnou a různorodou krajinou. Místa jako např.

Kašperské Hory

Kašperské Hory (něm. Bergreichenstein) leží v okrese Klatovy, částečně zasahují do CHKO Šumava a částečně do přírodních rezervací Nebe a Amálino údolí. Navzdory faktu, že zde žije zhruba 1500 obyvatel, nabízí město až nečekaně mnoho atrakcí.