Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic Vám jako němí svědkové připomenou gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci, vyhlášené roku 1978. Z 256 objektů je jich 104 zapsáno na státním seznamu nemovitých kulturních památek a téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Obec: 
Ústecký krajLitoměřice
 
00:00
Litoměřice

Na soutoku řek Labe a Ohře, v malebné oblasti Českého středohoří, která je díky své úrodnosti nazývána Zahradou Čech, leží jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst České republiky, bývalé královské město Litoměřice.

Vítejte v LitoměřicíchJe mnoho důvodů k návštěvě Litoměřic. Je to nejen bohatá historie, ale i současnost, která každoročně přiláká do bývalého královského města množství turistů. Litoměřice jsou pro svou unikátní architektonickou podobu nazývány „perlou severních Čech“, jsou městem památek, kultury i sportu. Leží také na Labské cyklostezce, která spojuje pramen Labe se Severním mořem.

Jádro města bylo vyhlášeno Městskou památkovou rezervací. Najdete zde muzeum, galerie, hrad s expozicí o historii vinařství, lze si zahrát golf, tenis, bowling, squash, vyrobit ruční papír i zarybařit. Při dobrém jídle v místních restauracích můžete okusit zdejší vynikající víno.  A co dělá Litoměřice Litoměřicemi? Zde je pár tipů: - vyhlídkové věže - podzemní sklepení s lapidáriem i expozicí o historii dolu Richard - dílna ručního papíru (www.rucnipapir.com)- vinobraní každoročně konané v září (www.vinobranilitomerice.cz)- výstavy pořádané na výstavišti Zahrada Čech (www.zahrada-cech.cz)- v okolí zámky Ploskovice, Libochovice, výlety do Českého středohoří, cykloturistika- 25 km od Litoměřic je městečko Lázně Mšené, oáza klidu a pohody, kde se léčí nemoci pohybového ústrojí (www.msene.cz)Je to jen malý výčet toho, co lze v Litoměřicích navštívit či podnikat. Návštěvy však nikdo nebude litovat. Přijeďte a nechte se naším městem okouzlit. Věříme, že se k nám budete často a rádi vracet.

Kontakt:Informační centrumMírové nám. 16/8a412 01 Litoměřice

www.litomerice-info.czE-mail:info@litomerice-info.czTel.: 416916440

Otevírací doba:Květen-září denně 9:00-18:00 hod.Říjen-duben: Po-Pá 9:00-17:00 hod., So 9:00-12:00 hod.

Foto: Fotostudio H., s.r.o.

 

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
Katedrála sv. Štěpána, Katedrála sv. Štěpána, Hrad Litoměřice, Hrad Litoměřice, věž Kalich
Vydáno: Úterý, 14. Březen 2017 - 9:37

Hlavní turistická sezona bude v Litoměřicích zahájena ve středu 3. května 2017 v době do 15 do 17 hodin.

Vydáno: Úterý, 14. Březen 2017 - 9:36

Hrad Litoměřice přivítá jaro už 8. dubna. Od 10:00 do 17:00 hodin zde bude probíhat již šestý Velikonoční jarmark řemesel a dovedností, který pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o. Vstupné není zpoplatněno.

Vydáno: Pátek, 25. Listopad 2016 - 8:34

Adventní jarmark na Hradě Litoměřice nabídne české tradice, vánoční zboží, ukázky řemesel, dětské výtvarné dílničky i hudební a divadelní program.

Vydáno: Pátek, 14. Říjen 2016 - 10:34

V úterý 25. října se od 17.00 hodin uskuteční na sále Hradu Litoměřice beseda s historikem PhDr. Filipem Hrbkem, která přiblíží, jak se ve středověku cestovalo.

Vydáno: Středa, 13. Červenec 2016 - 11:13
Přílohy:

Poznejte podzemní chodby terezínského opevnění a podzemní expozici o litoměřickém dolu Richard v rámci zvýhodněného turistického balíčku expozice Tajemství zemské brány.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Klášterec nad Ohří

Vodní plocha a červený zámek odrážející se v její hladině. Nenechte se zmýlit, i tato představa může mít několik reálných předobrazů. Dnešní Cyklotoulky Vás zavedou nikoli do jihočeské Lhoty, ale do Klášterce nad Ohří.

Šluknov

Dnešní Cyklotoulky nám ukážou cestu z nejsevernějšího města naší republiky do Národního parku Česko Saské Švýcarsko a představí nám Šluknovský výběžek tak, jak ho většina z nás nezná.

Benešov nad Ploučnicí

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou do Ústeckého kraje, který je pro cyklisty z jiných částí země asi oblastí víceméně neprobádanou a to je…. škoda. Nebo spíš výzva? Tam, kde jsem byl, je o cyklisty skvěle postaráno a navíc je i na co koukat, takže neváhejte.

Klíny - za kouzlem Krušných hor

Dnes navštívíme lokalitu, ve které můžete své zdraví otužovat v zimě i v létě, v době, kdy na zemi leží metrové závěje i ve 30ti stupňových vedrech.

Lázně Mšené

Nepatří sice mezi naše největší lázně, ale můžou jim konkurovat jinak. Třeba polohou, jsou rozhodně nejblíže položenými lázněmi od Prahy. Nebo nabídkou, k léčení nevyužívají jen vlastní slatinu, ale i pohyb, k lázeňství přidávají třeba nordic walking nebo cyklistiku.

Moldava

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou vysoko na sever, až na samotnou hranici s Německem. Do kraje, který je tak trochu bohem zapomenutý a zatím spíše neobjevený, ale o to zajímavější je právě pro turisty. Jsou tu věci, které už jinde nepotkáte. Nevěříte? Tak hurá na Moldavu.

 

Krupka

Existuje určitě mnoho míst, kam by se většina lidí na výlet nevypravila, protože by tam nic zajímavého nečekala. Ale jak už to bývá, co dělá většina, nemusí být vždy správné. Dnešní Cyklotoulky vám jedno z takto přehlížených míst představí, je jím severočeská Krupka.