Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic Vám jako němí svědkové připomenou gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci, vyhlášené roku 1978. Z 256 objektů je jich 104 zapsáno na státním seznamu nemovitých kulturních památek a téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Obec: 
Ústecký krajLitoměřice
 
00:00
Litoměřice

Na soutoku řek Labe a Ohře, v malebné oblasti Českého středohoří, která je díky své úrodnosti nazývána Zahradou Čech, leží jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst České republiky, bývalé královské město Litoměřice.

Vítejte v LitoměřicíchJe mnoho důvodů k návštěvě Litoměřic. Je to nejen bohatá historie, ale i současnost, která každoročně přiláká do bývalého královského města množství turistů. Litoměřice jsou pro svou unikátní architektonickou podobu nazývány „perlou severních Čech“, jsou městem památek, kultury i sportu. Leží také na Labské cyklostezce, která spojuje pramen Labe se Severním mořem.

Jádro města bylo vyhlášeno Městskou památkovou rezervací. Najdete zde muzeum, galerie, hrad s expozicí o historii vinařství, lze si zahrát golf, tenis, bowling, squash, vyrobit ruční papír i zarybařit. Při dobrém jídle v místních restauracích můžete okusit zdejší vynikající víno.  A co dělá Litoměřice Litoměřicemi? Zde je pár tipů: - vyhlídkové věže - podzemní sklepení s lapidáriem i expozicí o historii dolu Richard - dílna ručního papíru (www.rucnipapir.com)- vinobraní každoročně konané v září (www.vinobranilitomerice.cz)- výstavy pořádané na výstavišti Zahrada Čech (www.zahrada-cech.cz)- v okolí zámky Ploskovice, Libochovice, výlety do Českého středohoří, cykloturistika- 25 km od Litoměřic je městečko Lázně Mšené, oáza klidu a pohody, kde se léčí nemoci pohybového ústrojí (www.msene.cz)Je to jen malý výčet toho, co lze v Litoměřicích navštívit či podnikat. Návštěvy však nikdo nebude litovat. Přijeďte a nechte se naším městem okouzlit. Věříme, že se k nám budete často a rádi vracet.

Kontakt:Informační centrumMírové nám. 16/8a412 01 Litoměřice

www.litomerice-info.czE-mail:info@litomerice-info.czTel.: 416916440

Otevírací doba:Květen-září denně 9:00-18:00 hod.Říjen-duben: Po-Pá 9:00-17:00 hod., So 9:00-12:00 hod.

Foto: Fotostudio H., s.r.o.

 

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
Katedrála sv. Štěpána, Katedrála sv. Štěpána, Hrad Litoměřice, Hrad Litoměřice, věž Kalich
Vydáno: Úterý, 14. Březen 2017 - 9:37

Hlavní turistická sezona bude v Litoměřicích zahájena ve středu 3. května 2017 v době do 15 do 17 hodin.

Vydáno: Úterý, 14. Březen 2017 - 9:36

Hrad Litoměřice přivítá jaro už 8. dubna. Od 10:00 do 17:00 hodin zde bude probíhat již šestý Velikonoční jarmark řemesel a dovedností, který pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o. Vstupné není zpoplatněno.

Vydáno: Pátek, 25. Listopad 2016 - 8:34

Adventní jarmark na Hradě Litoměřice nabídne české tradice, vánoční zboží, ukázky řemesel, dětské výtvarné dílničky i hudební a divadelní program.

Vydáno: Pátek, 14. Říjen 2016 - 10:34

V úterý 25. října se od 17.00 hodin uskuteční na sále Hradu Litoměřice beseda s historikem PhDr. Filipem Hrbkem, která přiblíží, jak se ve středověku cestovalo.

Vydáno: Středa, 13. Červenec 2016 - 11:13
Přílohy:

Poznejte podzemní chodby terezínského opevnění a podzemní expozici o litoměřickém dolu Richard v rámci zvýhodněného turistického balíčku expozice Tajemství zemské brány.

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Klášterec nad Ohří

Vodní plocha a červený zámek odrážející se v její hladině. Nenechte se zmýlit, i tato představa může mít několik reálných předobrazů. Dnešní Cyklotoulky Vás zavedou nikoli do jihočeské Lhoty, ale do Klášterce nad Ohří.

Šluknov

Dnešní Cyklotoulky nám ukážou cestu z nejsevernějšího města naší republiky do Národního parku Česko Saské Švýcarsko a představí nám Šluknovský výběžek tak, jak ho většina z nás nezná.

Benešov nad Ploučnicí

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou do Ústeckého kraje, který je pro cyklisty z jiných částí země asi oblastí víceméně neprobádanou a to je…. škoda. Nebo spíš výzva? Tam, kde jsem byl, je o cyklisty skvěle postaráno a navíc je i na co koukat, takže neváhejte.

Klíny - za kouzlem Krušných hor

Dnes navštívíme lokalitu, ve které můžete své zdraví otužovat v zimě i v létě, v době, kdy na zemi leží metrové závěje i ve 30ti stupňových vedrech.

Lázně Mšené

Nepatří sice mezi naše největší lázně, ale můžou jim konkurovat jinak. Třeba polohou, jsou rozhodně nejblíže položenými lázněmi od Prahy. Nebo nabídkou, k léčení nevyužívají jen vlastní slatinu, ale i pohyb, k lázeňství přidávají třeba nordic walking nebo cyklistiku.