Beskydy nebo Jeseníky? Kam se v zimní sezóně vydat s malými dětmi?

Beskydy i Jeseníky lákají turisty na krásná panoramata a zasněženou krajinu. Jestli-že i vy rádi vyrážíte na hory a máte malé děti, nezoufejte! Na následujících řádcích si povíme, jaké se vám nabízejí možnosti na zimní radovánky s vašimi ratolestmi. Čtěte a inspirujte se s námi!

Kam se vydat v zimě s dětmi v Jeseníkách?  

Jesenické hory mají své nezpochybnitelné kouzlo. Pro rodiče s dětmi je jako dělaný výšlap na tzv. Moravský ledovec - Praděd. Skibusem či autem se pohodlně dostanete na turistickou chatu Figura, odkud pak můžete podniknout pohodový výstup na nejvyšší horu Moravy - Praděd. S sebou si můžete vzít i sportovní kočárek. Měl by mít však odolná kola a gumy s dostatečně hlubokým vzorkem. I mírně stoupající a v závěru i místy příkrý terén vás může potrápit. Trať však vede po zasněžené asfaltové cestě, divočinu tedy nečekejte. Na vrcholku vás pak může zastihnout i nepříjemný vítr. Pořiďte si proto i kvalitní větruvzdornou bundu a outdoorové kalhoty či legíny. Nezapomínejte ani na odolnou obuv s dostatečně silnou podrážkou, která správně tlumí dopady chodidla při kontaktu se zemí.         

Jaké možnosti se nám nabízejí v zasněžených Beskydech?

I zasněžené Beskydy mají něco do sebe. S dětmi můžete s radostí vyrazit na idylické Pustevny. Na vaší trati se můžete cestou mnohokrát občerstvit. Oblíbená je trasa Pustevny – Radegast. Tu zvládnete i s terénním kočárkem a užijete si krásné vyhlídky do okolí. Na cestu zpátky si můžete kopec sjet i na bobech či sáňkách. Cesta je příjemně široká, díky tomu nehrozí, že vás cestou tam či zpět srazí jiný výletník či nadšenec běžeckého lyžování. V ranních hodinách tu můžete narazit i na psí spřežení. Díky široké cestě zde rádi trénují také musheři se svými pejsky na zimní závody. Zvláště pro děti to může být skvělý zážitek a nevšední podívaná. Jsou-li vaše děti zdatné, můžete s nimi dojít až na horu Radhošť. Za pěkného počasí vám budou odměnou krásné výhledy do okolí. Dalším skvělým tipem na výlet je i pohodová procházka na trase Vyšní Lhoty - Chata Prašivá. Ta se nachází ve výšce 706 m n. m. a na vrcholku se můžete s dětmi i občerstvit. K vidění jsou tu také dřevěné sochy, s kterými se děti rády fotografují.