Co takhle na běžky či zimní pěší turistiku na Pustevny?

Jestli-že máte Pustevny projeté na kole, určitě si uvědomujete, že jsou díky svému skvělému terénu vhodné i pro nadšence běžeckého lyžování. Vhodná je zde i zimní turistika. Na své si tu přijdou děti a začátečníci, ale i mírně pokročilí a běžkaři experti. Jestli-že tedy napadne sníh, na nic už nečekejte a vydejte se objevovat krásná zákoutí Beskyd na běžkách či po svých!

Jaké pěší trasy jsou na Pustevnách vhodné pro zimní turistiku s dětmi?

Jestli-že si chceme užít zimní atmosféru Beskyd s dětmi, můžeme s nimi vyrazit na pěší výlet na Pustevny. Najdeme zde dokonce i kočárkové trasy. Rodiče by však měly svým nejmenším pořídit na túru i kvalitní fusak do kočárku. Bez toho to zkrátka nepůjde. S dětmi se na Pustevnách můžete pohodlně dostat k soše Radegast. Najdete zde i občerstvení a děti se vyřádí v zasněžené krajině. Cesta je zde dostatečně široká a snadno se tak vyhnete i běžkařským nadšencům. S dětmi pak můžete absolvovat také 3 km dlouho trasu z Pusteven k Čertovu mlýnu. Tato nenáročná trasa vede po červené turistické značce. S vašimi ratolestmi pak můžete navštívit i Skalíkovu louku. Stačí se vydat po zeleném turistickém značení a po 2,2 km budete na místě.      

Jakou běžkařskou trasu na Pustevnách zvolit?

Na Pustevnách si na své přijdou běžkaři začátečníci, ale i pokročilí. Najdeme zde několik různě dlouhých tratí. Na některé můžeme vzít i naše malé ratolesti. Asi nejznámější trasou pro středně pokročilé je 5 km dlouhý okruh Pustevny - Radhošť - Pustevny. Na trase nás čeká stoupání, které nás však v pěkném počasí odmění malebnou vyhlídkou do okolní krajiny. Protože je tu terén dostatečně široký, nemusíte se bát, že se zde budete mačkat. V brzkých ranních hodinách zde můžete narazit i na mushery se svým psím spřežením. A že je to opravdu pěkná podívaná! Hledáte-li lehkou trasu, mohl by se vám líbit i 11 km dlouhý okruh přes Velkou sjezdovku. Oblíbená je pak i 9 km dlouhá trať kolem Zmrzlého. Trasa pro zkušené turisty pak může měřit i 18 km. Vyjeďte z Pusteven k chatě Mír a zakončete svůj okruh opět na Pustevnách. Dáte si do těla a na závěr se můžete posilnit v některém z místních občerstvení.