Do Mariánek na běžky

Mariánské Lázně se v zimě proměňují na ráj pro milovníky běžkování. S dostatkem sněhu se otevírá možnost prozkoumat krásy okolních lesů na běžkách. V případě dobrých sněhových podmínek se pravidelně upravuje kolem 90 km běžkařských stop, z nichž 90% je vybaveno dvěma stopami pro maximální komfort.

Stopa A (červená), C (žlutá), E a F (zelená): Golf a Lesní Krajina

Začátek tras se nachází na nejstarším golfovém hřišti, odkud začíná vaše putování krásami CHKO Slavkovský les. Trasy jsou běžně upravovány kolem Golfu a vedoucí lesem, s možností výletu po žluté a modré stopě. Dostupnost autem, městskou dopravou (autobus č. 13) nebo lanovkou od hotelu Koliba. Okruhy na golfu zůstávají upraveny i za méně příznivých povětrnostních podmínek.

 

Stopa B (modrá):Z Mariánek na Kladskou

Stopa B začíná na půli cesty mezi Mariánkami a Kladskou u Králova kamene. Přístup je možný autobusem nebo autem. Trasa vás zavede místní tajgou přes pramen Farská kyselka až k přírodní rezervaci Smraďoch, kde vyvěrá ze země sirovodík.

 

Okolo Kladské:Lesní Pohoda

Lesy kolem Kladské patří mezi oblíbená místa pro běžkaře. Trasa vede od bývalého loveckého zámečku knížete Schönburg-Waldenburga přes vrchy Hvězda a Vysoké sedlo až k rybníku Uhlíř, následně se vrací do Kladské. Po náročném sportovním výkonu se lze občerstvit v restauraci nebo si projít stezku vedoucí kolem Kladského rybníka.

 

Aktuální úpravu tras můžete sledovat ZDE.

Další informace o průjezdnosti tras , možnosti půjčení běžek a sněhové zpravodajství je k dispozici ZDE.

Stáhněte si běžecké trasy ZDE.