Do Mariánek s mobilním průvodcem #5

Plánujete výlet do Mariánek a chcete se připravit dopředu? Chcete mít na programu i prohlídku města, ale nehodí se vám čas či téma prohlídky s živým průvodcem? Nebo si naopak chcete dopředu nastudovat, co nesmíte při pobytu v lázeňském městě minout? Není nic lehčího než si stáhnout do svého chytrého mobilu chytrého průvodce.

V našem průvodci najdete přehledně 17 míst, která byste neměli při návštěvě lázní minout. Můžete si je zobrazit na mapě, přečíst si o nich informace a naplánovat si, která z nich určitě chcete vidět. Samozřejmě si můžete rovnou pustit audio a při něm si třeba prohlížet fotografie a naladit se na cestu.Když si vyberete některou z tematických prohlídek, objeví se další zajímavá místa, se kterými vás seznámíme pouze v rámci vybrané prohlídky. Máme jich pro vás připraveno 15 a dnes vás pozveme na první díl procházky „Po stopách slavných návštěvníků“.

Prohlídka začíná u současné budovy Policie ČR a pokračuje přes Ruskou ulici zpět na Hlavní až do Třebízského ulice. Na cestě je 12 zastavení na dvou kilometrech. Pokud budete pozorně poslouchat, vyhraďte si dvě hodiny času. Ve zlatých časech vznikajících lázní byly Mariánské Lázně jednou z destinací, kterou musel navštívit každý, kdo ve společnosti něco znamenal. Mariánské Lázně proto byly centrem společenského i politického dění a byly navštěvovány řadou významných osobností. Státníky, básníky, hudebními skladateli i spisovateli. Návštěvu těchto lidí připomínají sochy, památníky a pamětní desky v místech, kde trávili svůj pobyt. Na procházce se dozvíte, kde pobýval např. Johann Strauss, Alfred Nobel, Fryderyk Chopin, Mark Twain či bulharský král. Zjistíte, kde byl v Mariánských Lázních mlýn, balneologický ústav či kde zemřel Václav Beneš Třebízský.

Chcete se také dozvědět něco nového z poutavého vyprávění o slavných počátcích světoznámých lázní?Seznamte se s naším průvodcem ZDE a  a připravte se na svou dovolenou či výlet v Mariánských Lázních.