Do Mariánských Lázní na Den dětí

Připravte svým dětem na jejich svátek nevšední zážitky v podobě zvláštních programů a nevšedních zážitků. Vybírat můžete z řady zajímavých akcí a další tipy naleznete na www.marianskelazne.cz v sekci Letos v Mariánkách / s dětmi. Den dětí nemusíte slavit jen 1. června!

Dobrodružnou stezku děti zažijí v sobotu 3. června na Indiánském dni na Přírodním hřišti Prelát. Akce vypukne ve 12 hodin. Den dětí s divadelním představením, dětskou diskotékou a soutěžemi připravili organizátoři ve stejný den od 14 hodin ve Velké Hleďsebi, v kasárnách Klimentov. Děti se mohou těšit také na malování na obličej, skákací hrady, autodrom či snowtubing.

Příznivci sportovně stráveného dopoledne mohou 3.6. hned ráno od 9 hodin vyzkoušet svou fyzičku na akci Hamelika třikrát jinak. Poběží se v různých kategoriích – běh do vrchu, výběh sjezdovky a výběh schodů na rozhlednu. Závody dětí začínají v 10 hodin.

O týden později, 10. června od 13 hodin, je připraven Dětský den s vodními záchranáři – bezpečně na vodu. Návštěvníky čeká ukázka záchrany tonoucího z pozice záchranné služby, člun Karlovarských hasičů, ukázka první pomoci či preventivní stan dopravní policie a Besipu. Ve video stanu uvidíte, co se děje ve vodním válci a budete si moct zapůjčit vodácké vybavení či vyzkoušet si různé záchranné systémy včetně správného postupu při záchraně života za použití "házečky" házecí pytlík.

S malými dětmi se můžete vydat nejen na Den dětí na poznávací trasu s veverkou Karolínou. S těmi staršími zkuste vyřešit tajnou misi a stát se agentem veverčáka Rudolfa. Nezapomeňte si pořídit pohárky na minerální prameny, protože je cestou budete potřebovat. Znalosti literatury – své i vašich dětí – si můžete ověřit na Stezce spisovatelů. Připraveny jsou pro vás tři úrovně kvízu a obejít všech patnáct panelů rozhodně najednou nestihnete. Budete totiž muset zajít i do vzdálenějších míst. Cestou můžete studovat vzácné dřeviny a dvě stě let staré stromy. Na ně vás upozorní unikátní porcelánové destičky s QR kódem, pod kterým se skrývají další informace.

Určitě dorazíte ke zmíněnému přírodnímu dětskému hřišti u Prelátova pramene, kde najdete prolézačky, houpačky, vodní svět, lanovou dráhu a prostor pro opékání buřtů. Nezapomeňte na Sochařský pohádkový ráj, sáhněte si na Krakonošův knoflík a něco si přejte a prohlédněte si čtvrtý největší park miniatur v Evropě. A co kdybyste si vyzkoušeli hrát golf? Na nejstarším golfovém hřišti v ČR je totiž i veřejné hřiště, kde vás to naučí. Přes den můžete zajít třeba do bazénu a v létě k přírodnímu koupališti.

https://www.marianskelazne.cz/mariankyjsousuper/pro-deti/

Reklama