I na výlet v rámci ČR se můžete připojistit

Blíží se jaro a nastává čas, kdy můžeme vyrážet na hory či do přírody, objevovat krásy a tajemství kulturních památek. V době pandemie a kvůli restrikcím je však možné absolvovat výlety pouze v rámci České republiky. Kam se na takový výlet vypravit?

Lužické hory

Lužické hory to je malebná krajina s lesy kolem řeky Jitavy, Jablonné pod Ještědí a jedinečné výlety do Ralska. Můžete si vyrazit na kole nebo jako turista, s rodinou nebo sami. Pro ty, kdo milují otužování, je zde řeka Ploučnice, kam se můžete ponořit v kterémkoliv ročním období. Zajímavým a turisty málo navštěvovaným místem je Šluknovský výběžek.

I výlet v rámci České republiky si lze pojistit, zejména pokud chcete provozovat sportovní aktivity. Využijte srovnání úrazového pojištění a vyberte si nejlepší možnost.

Skalní město Adršpach

Skalní město Adršpach je žádanou turistickou atrakcí. Adršpašsko-teplické skály se řadí mezi největší a nejzajímavější skalní město v Evropě. Již v 18. století zde začaly vznikat nejrůznější turistické stezky a chodníčky. Skaliska nesou jména Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí. Do některých skalních měst se dostanete pouze po žebříku, jinde na pramici. Najdete zde vodopád i nádherné jezírko, na kterém se můžete v létě projet na lodičce. Na severním okraji skal najdete zříceninu hradu Adršpach. Vzhledem k tomu, že byl zbořen před více než 500 lety, nedochovalo se mnoho zbytků. Podívat se můžete například na obvodové zdivo, sklepní prostory či studnu. Do skalního města si musí každý turista od dubna 2021 rezervovovat vstup.

Zřícenina hradu Lichnice

Zřícenina hradu Lichnice se nachází na ostrohu nad Třemošnicí, kde byl v 2. pol. 13. století tento hrad vybudován. Projít se na hrad můžete v každém ročním období, oficiální sezona zde začíná v květnu, kdy můžete navštívit i malé hradní muzeum s výkladem. V roce 2017 zde byla vybudovaná nová rozhledna, která má tři ocelové osm a půl metru vysoké pilíře. Kolem jednoho z nich je točené dřevěné schodiště, abyste mohli vystoupat nahoru a užít si nádherný výhled. V okolí zříceniny najdete další zajímavosti, například Lovětínskou rokli, Žižkův dub nebo Krkanku.

Hora Radhošť

Hora Radhošť je obestřena tajemstvími a mnoha bájemi i legendami. Najdete ji nedaleko Pusteven v Moravskoslezském kraji. Tvoří nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Z tohoto vrchu je nádherný výhled na Malou i Velkou Fatru, na okolní vrcholy Beskyd i na Valašsko a Jeseníky. Hora Radhošť je spojována s pohanským bohem večerní oblohy a ohňů - Radegasta. Podle legendy nechali jeho modlu na vrcholu zbořit po svém příchodu Cyril a Metoděj, kteří zde údajně po příchodu na Velkou Moravu v 9. století rovněž zavítali. Mnoho lidí netuší, že je hora protkána velkým množstvím podzemních chodeb, kde se dle pověstí ukrývají zbojnické poklady a Radegastova svatyně. Na vrcholu hory můžete navštívit kapli sv. Cyrila a Metoděje, která byla v roce 1999 zrekonstruována. Z Radhoště dojdete na Pustevny, kde se vám otevřou další výhledy, nádherné dřevěné městečko nebo Stezka Valaška.

Reklama