Nejlepší cyklostezky v Nízkých Tatrách pro zkušené cyklisty i rodiny s dětmi

Cyklistika je jednou z možností, jak můžete strávit svou dovolenou a prozkoumat nová místa. Vezměte kola, celou rodinu a jeďte na Slovensko. Najdete tam nádhernou přírodu, vysoké hory, termální prameny a nespočet cyklostezek, které jsou vhodné pro jednotlivce, přátele i rodiny s malými dětmi.

Trasy pro rodiny s dětmi

První trasu najdete okolo Liptovskou Mary. Siceje poměrně dlouhá, ale zato není vůbec náročná. Trasa má 49 kilometrů, takže se pořádně projedete. Ubytování vám poskytne sport hotel Nízké Tatry. Vyjet byste měli z Chopku směrem na Bešeňovou.

Na začátku Demänovské doliny se můžete vydat na velmi příjemnou trasu, kterou si užijete v naprostém pohodlí. I zde si můžete užít ubytování v hotelu Liptov. Tato trasa není vůbec dlouhá, takže si ji můžete klidně projet s dětmi hned několikrát.

Stezky pro pokročilé cyklisty

Nemáte s sebou děti a chcete se pořádně projet? Cyklotrasa směrem do Žiarské doliny pro vás bude ideální. Má asi 40 kilometrů. Začnete v Podtatranské kotlině, pojedete k Žiarské chatě a odtud můžete pokračovat směrem na Západní Tatry. Uvidíte nádherné výhledy a užijete si středně těžkou trasu.

Další možností pro pokročilé i začátečníky i trasa od Liptovského Mikuláše do Závažné Poruby. Délka této trasy je kolem 20 kilometrů a zpátky se dostanete stejnou cestou. Při cestě na Slovensko si rozhodně nezapomeňte pár věcí. Kvalitní kolo je základ, ale nesmíte zapomenout také:

  • cyklistické oblečení do každého počasí,
  • teplé oblečení,
  • kvalitní obuv na kolo i turistiku.

Okruhy pro odvážné, kteří se nebojí překážek

Okruh pod Chopkem má asi 36 kilometrů a užijí si ho všichni milovníci výzev. Jestli milujete terén mezi stromy a skalami, bude se vám tu líbit. Očekávejte prudší stoupání do kopce. Máte-li cyklistiku jako svůj koníček a jste zvyklí hodně jezdit, nebudete mít s touto trasou žádný problém a nádherně se projedete.

Rovná hoľa je dokonalá pro všechny, kdo milují zatáčky, překážky a adrenalin. Nezapomeňte si na dovolenou vzít skvělé dalekohledy Vortex, abyste nepřišli o detaily z přírody ani nádherné výhledy. S touto trasou se dostanete do střediska Zahrádky a zpátky vás vyveze lanovka.

Zdroj obrázku: ESB Professional / Shutterstock.co