Znojmo

Město Znojmo se skládá z několika historických částí (vnitřní město, Horní předměstí, Dolní předměstí, Novosady) a připojených, dříve samostatných obcí (Hradiště, Dyjská Ves, Mansberk, Starý Šaldorf, Louka, Oblekovice, Bohumilice, Nesachleby, Načeratice, Derflice, Konice, Popice, Přímětice, Mramotice, Kasárna). Je centrem širokého spádového regionu v rozpětí sedmdesáti kilometrů. Sídlí zde správní úřady, soukromá vysoká škola, četné střední školy a učiliště a okresní soud. Znojmo je také městem kultury: každoročně se zde pořádá několik festivalů jako například červencový Znojemský hudební festival či zářijové Znojemské historické vinobraní; v celoročním provozu je také Městské divadlo a Jihomoravské muzeum. Dopravně je Znojmo napojeno silnicemi I. třídy na Prahu, Brno a Vídeň. Osobní železniční doprava je nejfrekventovanější ve směru na Břeclav, Vídeň a Jihlavu.

Obec: 
Jihomoravský krajZnojmo
 
00:00
Znojmo
Hotel Happy Star
Adresa:
Znojemská 111 ; 669 02 Znojmo-Hnanice
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Oblíbené trasy regionu

Znojmo

Jižní Morava, to nejsou jen vinice a bobule. Jižní Morava a zvlášť oblast okolo Znojma, to jsou také nádherná historická místa plná tajemství, obklopená zajímavou přírodou a ne jen tak obyčejnou přírodou, rovnou Národním parkem. Přičemž jmenovatelem všeho výše popsaného je řeka Dyje.