Lipová - lázně

Lipová-lázně je malebná horská obec ležící na rozhraní pohoří Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Nejbližší okolí nabízí zachovalou přírodu, jižní část obce je součástí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Celé území je značně členité, čemuž odpovídají i značně se lišící nadmořské výšky - střed obce 498 m n.m., vrchol hory Šerák 1.351 m n.m. Mezi další významné vrcholy patří Mračná hora (1.272 m n.m.) a Smrk (1.125 m n.m.), který je nejvyšší horou Rychlebských hor.
Tato lázeňská obec je známa svým překrásným hornatým okolím, které skýtá bohaté možnosti turistiky, cykloturistiky, běžeckého i sjezdového lyžování.

Obec: 
Olomoucký krajLipová - lázně
 
00:00
Lipová - lázně
Schrothovy léčebné lázně
Adresa:
Dolní Lipová 382, 790 61 Lipová-lázně

Ski areál Lázeňský vrch

Ski areál Lázeňský vrch přímo navazuje na areál lázní Dolní Lipová. Na jeho svazích najdete sjezdové tratě pro pokročilé i začátečníky. Ve Ski areálu nabízí celodenní, tedy denní i večerní lyžování, a to na sjezdovce osvětlené do 20:00. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a pravidelně strojově upravovány. Od hlavní sillnice je areál vzdálený pouhých 200 metrů, parkoviště se nachází přímo u nástupiště na lyžařské vleky. 

více na: www.lazenskyvrch.cz

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Oblíbené trasy regionu

Jeseník

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou na rozhraní Rychlebských hor a Jeseníků. Na první pohled nenápadné městečko, odhalí při pohledu druhém, mírně zevrubnějším, svá tajemství, zajímavosti a bohatství.