Vsetín

Hledáte ideální místo pro výlety po hřebenech valašských kopců s půvabnými výhledy
a malebnou přírodou? Máte rádi turistické stezky, rekreační i horskou adrenalinem nabitou
cyklistiku? Nebo patříte mezi vyznavače tzv. gastroturistiky a Vaší vášní je ochutnávka
regionálních specialit? Pokud jste si alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, tak
neváhejte a navštivte Vsetín.

Obec: 
Zlínský krajVsetín
 
00:00
Vsetín

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej pomyslně dělí na Horní a Dolní město. Dominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží a s přilehlým parkem ze 17. Století, kde dnes sídlí muzeum regionu Valašsko.

Poloha města uprostřed valašských kopců nabízí ideální podmínky pro všechny milovníky cyklistiky, turistiky, lyžování i výletů na běžkách. Hustá síť značených turistických tras i cyklotras vás zavede na místa malebných výhledů v nedotčené valašské krajině. Naučné stezky představí přírodní zajímavosti, Valovu skálu i Cábské jezírko schované pod Vsackým Cábem, jedním z vrcholů Vsetínchkých Beskyd. Rekreační cyklisté ocení cyklostezku Bečva, která kopíruje tok Vsetínské Bečvy a je vhodná také pro in-line bruslaře. Milovníci adrenalinové cyklistiky mohou vyzkoušet své schopnosti na klopených zatáčkách, dřevěných lávkách a dalších překážkách v Bikě aréně Vsetín. V zimě se okolní krajina promění na ráj běžkařů. Okruhy kolem Vsackého Cábu nabízí více než 100 km rolbou upravovaných běžeckých tras.

http://www.ic-vsetin.cz

Panorama Vsetín:http://www.mestovsetin.pano3d.eu/

 

 

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
, , , , , http://www.ic-vsetin.cz/bike-arena-vsetin/

Oblíbené trasy regionu

Jeseník

Na hranici mezi Rychlebskými horami a Hrubým Jeseníkem leží město Jeseník.

Rožnov pod Radhoštěm

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou do Beskyd a i když hlavním tmelícím prvkem výletu bude architektura, ať už ta lidová, nebo jí inspirovaná, vyšlápneme si i pořádný kopec a ochutnáme speciality valašské kuchyně. Projedeme se okolo Rožnova pod Radhoštěm.