Mikulov - Concentus Moraviae

11. 6. 2015, Mikulov, Zámecký sál, 19.30

Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae vstupuje v letošním roce do svého jubilejního 20. ročníku. Festival velebící krásu dlouhé řady měst se rozšíří po celém regionu a naplní ho neobyčejnými hudebními událostmi s narozeninovým podtitulem „Pojďme slavit!“. Program zaměřený na starou hudbu připravil belgický dramaturg Jelle Dierickx a více než tři desítky koncertů ve festivalových městech jižní Moravy a Vysočiny uvede řada významných evropských hudebníků. Mnozí z nich, jako Marco Beasley, Jos Van Immerseel nebo Dominique Visse jsou posluchačům známi z minulých ročníků, další pozoruhodní interpreti se na Moravě představí poprvé. Patronkou festivalu a sólistkou závěrečného koncertu v jízdárně valtického zámku je mezzo-sopranistka Magdalena Kožená.

 

Program:

Accordone 

Guido Morini / cembalo, umělecký vedoucí

Marco Beasley / zpěv

Tarantelle del Piacere

tradiční hudba jižní Itálie: tarantelly, tammorriaty a milostné písně

250 Kč / 150 Kč

Tradiční hudba jižní Itálie: tarantelly, tammorriaty a (samozřejmě) mnoho milostných písní v podání festivalových residenčních hudebníků Marca Beasleyho se souborem Accordone. Koncert, který by si neměl nechat ujít žádný milovník hudby, má však něco navíc: mikulovský koncert v rámci 20. ročníku našeho festivalu je jedním z posledních společných vystoupení Marca Beasleyho s Accordone. Nebude to smutné sbohem, ale poděkování za tři desítky společného muzicírování v nejhlubším možném slova smyslu. Koncert se ponese v duchu všech vystoupení Marca Beasleyho s Accordone: bude to svátek pro vaše srdce!

 

Využijte možnosti zakoupit si od 23. února v předprodeji TIC Mikulov, Náměstí 1, Mikulov plné vstupenky na koncerty festivalu Concentus Moraviae konané v našem městě se slevou 50 Kč. Tato nabídka platí do 29. května 2015, po tomto datu budou vstupenky nabízeny za cenu plnou.

Reklama