Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou se rozprostírá mezi známými středisky cestovního ruchu západních Krkonoš, Harrachovem a Špindlerovým Mlýnem. Rokytnice byla povětšinu času spíše průmyslovým městečkem, ale díky rozlehlým svahům Lysé hory a Studenova se stala známou především jako moderní lyžařské středisko. V posledních letech se však stává místem pro celoroční dovolenou. Heslo „ v zimě na lyže, v létě na kolo" je vypovídající.

Obec: 
Liberecký krajRokytnice nad Jizerou
 
00:00
Rokytnice nad Jizerou
Hotel Gabriela
Adresa:
Vítkovice v Krkonoších 234 ; 512 38 Vítkovice v Krkonoších
Háskovic penziony a restaurace
Adresa:
Náměstí 2 ; 512 44 Rokytnice nad Jizerou
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
imgp7693.jpg, horni-domky-zimni-panorama.jpg, dsc02044.jpg, dsc01034.jpg, dsc00613.jpg, dsc00592.jpg, dsc00585.jpg, 004_dolni_namesti_z_veze.jpg, 003_dolni-namesti_obchodni_pasaz.jpg, 002_radnice.jpg, 001_dolni_namesti.jpg

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Další zastávkou z cyklu Výlety nejen za zdravím je možná na první pohled trošku překvapivě Harrachov, ale překvapení je na místě jen na první pohled. O tom, že Harrachov má s lázeňstvím víc společného, než si většina čtenářů uvědomuje, vás určitě přesvědčí dnešní reportáž.

Pohled z Plání musí potěšit i nelyžaře

Dnešní reportáží se pokusíme poopravit některé zakořeněné mýty o Špindlu a představíme ho nejen jako největší středisko sjezdového lyžování u nás, ale i jako skvělou destinaci pro milovníky bílé stopy.

Ralsko

Zubři nebo krávy uprostřed města? Rozlohou jedno z největších měst u nás a přitom v něm, kromě cyklistů, nepotkáte téměř živáčka? Jediné muzeum svého druhu na světě, k tomu desítky kilometrů zpevněných cest a jen jedna hospoda? To se dá potkat během jednoho výletu?

Harrachov

Do Polska nebo do Česka? Lanovkou nebo po svých? V zimě nebo v létě? Všechno je možné, dnešní Cyklotouly nás zavedou totiž do Harrachova a tam si můžete z výše uvedených možností klidně vybírat.

Česká Lípa

Česká Lípa leží na pomezí Českého středohoří, Kokořínska a Lužických hor. Rozsáhlé a nádherné rybníky, spousta zřícenin a skalních masivů, dokonale upravené vesnice a překrásná příroda vůkol vytvářejí jedinečné podmínky nejen pro inspiraci romantických básníků jako byl třeba K.H.