Jasenská dolina

Jasenská dolina patrí medzi najznámejšie veľkofatranské doliny. Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m), 12 km juhovýchodne od Martina. Je to celoročné rekreačné centrum. Nadmorská výška 540 m n. m. Spoločnosť JASED, s.r.o. prevádzkuje v Jasenskej doline lyžiarske strediská KAŠOVÁ a LEHOTA.
Stredisko KAŠOVÁ sa nachádza v dolnej časti Jasenskej doliny (2,5 km od obce Belá - Dulice). Je dobre prístupné asfaltovou cestou z obce Belá - Dulice, ktorá je celoročne udržiavaná. Severné svahy na KAŠOVEJ sú upravované, vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov. Stredisko LEHOTA sa nachádza v strednej časti Jasenskej doliny (1 km východne od strediska KAŠOVÁ). Lyžiarske terény sú vhodné pre náročnejších lyžiarov. V Jasenskej doline sú výborné podmienky i pre bežecké lyžovanie a horskú turistiku. Upravované sú 3 bežecké trate v dĺžke celkom 7 km, značené trate majú dĺžku 3 km. Východiskom je stredisko KAŠOVÁ.

Obec: 
Žilinský krajJasenská dolina
 
00:00
Jasenská dolina
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.

Oblíbené trasy regionu

Březen nahlodal své první dny a to je čas na pořádnou jarní lyžovačku. Sluníčko už má sílu a dni jsou krásně dlouhé. Když se zadaří a připadne pár centimetrů prašanu, který zlehka zakryje bílou stopu nebo upravený manžestr, je to takový malý zimní zázrak.

Adrenalin na kole v okolí Súľovských skal

Súĺovské skály, podmanivý to kraj. Země skal tak podivných až fantaskních, hýčkající si svoji surovou a osamělou nádheru, kolébající v náručí rozlehlé podhorské louky se stády pasoucích se ovcí. Země jako z pohádky, no ovšem, kraluje zde Král sokolů.