Červený Kostelec

Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko-Trutnovsko a počet jeho obyvatel se v posledních letech ustálil na osmi a půl tisíci. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu na jihozápadních svazích Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 400 metrů a je přirozeným východiskem do jednoho z nejkrásnějších krajů České republiky. Není to však „skanzen“, ale naopak velmi živé město, kde se stále něco děje. Bohatá je činnost sportovních, kulturních a společenských organizací a spolků. To dohromady dává pestrou paletu možností využívání a užívání volného času. Město Červený Kostelec je také město folkloru. Každý rok se zde koná Mezinárodní folklorní festival. Od roku 1997 je festival zařazen jako jeden z hlavních festivalů, které jsou každoročně pořádány pod patronací mezinárodní organizace lidového umění I. O. V., patřící pod statutem B do UNESCO.

Obec: 
Královéhradecký krajČervený Kostelec
 
00:00
Červený Kostelec

Město Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko – Trutnovsko. První zmínka o Kostelci se objevila 22. srpna 1362 v konfirmační knize pražské diecéze. Konkrétně se v této knize píše o ustanovení faráře Heřmana patronem kostela červenohorským panem Mikulášem Písklem. Stalo se tak na kostelecké faře. Přívlastek Červený užívá Kostelec od r. 1876.

Počet obyvatel se v posledních letech ustálil na osmi a půl tisíci. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu na jihozápadních svazích Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 400 metrů a je přirozeným východiskem do jednoho z nejkrásnějších krajů České republiky. Není to však „skanzen“, ale naopak velmi živé město, kde se stále něco děje. Bohatá je činnost sportovních, kulturních a společenských organizací a spolků. To dohromady dává pestrou paletu možností využívání a užívání volného času. Pozvánky na volnočasové aktivity najdete v kalendáři akcí. Nejvýznamnější každoroční akcí je pětidenní Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec, který je jedním z největších v Evropě pod patronací I. O. V. UNESCO. 

1x měsíčně město vydává Červenokostelecký zpravodaj.

Více najdete na http://www.cervenykostelec.cz

Nejvýznamnější akce ve městě

  • Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec - Nejvýznamnější každoroční akcí je pětidenní mezinárodní folklorní festival, který je jedním z největších v Evropě pod patronací I. O. V. UNESCO. Během pěti festivalových dní můžete sledovat tradiční lidové tance nejen domácí, ale také z exotických zemí, jako je Nový Zéland, Malta, Mexiko, Turecko, Kongo, Gruzie, Kapverdy atd. Festival se koná každý rok v srpnu.          Další informace najdete na webu města, sekce Festivaly.
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
2-img_0237.jpg, img_0646.jpg, img_2566.jpg, ck_balon.jpg, 2-01.jpg, 02.jpg, 04.jpg, 03.jpg, kostel_ma.jpg, domek_ma.jpg, zus-1.jpg, sporka-1.jpg, vychazky-zapad.jpg, radnice_ma.jpg, zima34.jpg, 04-zima.jpg, ck2c.jpg, 2-02-jaro2.jpg, ck1c.jpg, 03-leto2.jpg

Oblíbené trasy regionu

Krkonoše netřeba představovat a dlouze uvádět.

Dnešní výlet nejen za zdravím vás zavede do nejpopulárnějších hor u nás a na jejich historii vám bude demonstrovat, jak vývoj turistického průmyslu ovlivňují až nečekané vlivy a také, že to co už není, zase může být. A lyže můžete tentokrát klidně nechat doma.

Česká Skalice

Dnešní výlet spojí zdánlivě nespojitelné, k českým literárním gigantům přidá trošku Itálie, pár hradních zřícenin, jednu mimořádnou bitvu a nakonec moře. Vítejte v České Skalici.

Špindlerův Mlýn

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou k pramenu druhé nejdelší české řeky, připomenou nám, jak můžou být hory nejen nádherné, ale i nevyzpytatelné, ukážou nám, kde se nalézá největší český vodopád a nakonec nás pozvou na prvotřídní kulinářský zážitek.

Náchod

Dnešní Cyklotoulky, budou trošku zvláštní a hlavě mezinárodní, vydáme se po stopách tří českých velikánů do polských lázní. Vyjedeme z Náchoda, rodiště Josefa Škvoreckého alias Dany Smiřického po okruhu TGM, přes Jiráskův Hronov do překvapivě příjemných a útulných lázní - Kudowa Zdroj.

Police nad Metují - krajem skalních hřibů a dalekých výhledů

Dnešní Cyklotoulky nebudou ani pro úplné začátečníky, ani pro silniční kola. Projedeme se docela divokou, i když velice krásnou krajinou na pomezí Čech a Polska, potkáme desítky nádherných skalních útvarů a možná stejně velké množství klasických roubenek.

Dvůr Králové nad Labem

Malebné město v Podkrkonoší s řadou historických a uměleckých památek. Ty první nejlépe reprezentuje kostel sv. Jana Křtitele, původně románská, později gotická stavba s 64 metrů vysokou věží, ve které znějí tři zvony, ten největší už od roku 1505.