Janské Lázně

Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Vždyť areál na Černé hoře je součástí SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC, který nabízí lyžování na 44 km sjezdovek na 1 skipas. Janské Lázně jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. V blízkém Polsku-Dolním Slezsku je pro srovnání 12 lázeňských míst.

Obec: 
Královéhradecký krajJanské Lázně
 
00:00
Janské Lázně

V zimě je tato lokalita vyhledávaná zejména pro spojení aktivního vyžití v podobě lyžařských sjezdovek a relaxace v místních lázních. Na 1 skipas tu můžete lyžovat v 5 propojených lyžařských areálech SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC. (Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou).  Vyrazit tu ale můžete například i na tradiční Černohorskou sáňkařskou cestu, nebo na snowtubing.

Pro běžecké lyžování je v okolí Černé a Světlé hory pravidelně upraveno víc než 50 km tratí. Celkově však můžete v regionu SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC vyrazit na zhruba 90 km běžeckých tras

Pro děti, které se teprve učí lyžovat je v Janských Lázních připravena lokalita LIVE park Formánky, která zahrnuje výukový park s pojízdnými koberci, lyžařskou školu a půjčovnu SkiResort Live - to vše v těsné blízkosti parkoviště i Hospůdky na Formánkách.  

V létě jsou Janské Lázně ideální místem pro turistiku, cyklistiku i relaxaci. Kabinková lanovka z Janských Lázní vás vyveze na hřebeny. Odtud se můžete vydat směrem do Pece pod Sněžkou a nebo sjet na koloběžce zpět do Janských Lázní. Půjčovnu koloběžek a horských elektrokol SkiResort Live najdete v budově dolní stanice kabinkové lanovky. Připraveny jsou také doporučené trasy, které vás zavedou na místa s nejkrásnějšími výhledy. Zajímavé aktivity pro rodiny s dětmi jsou každé léto připravené i v okolí horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře. Jde například o lezeckou stěnu, šlapací káry, lodičky, nebo právě půjčovnu koloběžek. 

 

 

Černohorská sáňkařská cesta vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní. Jde o tradiční trasu, po které se v minulosti sváželo dřevo, či seno. Říkalo se jí Zvonečková, podle zvonků umístěných na saních rohačkách. Po stejné trase se můžete vydat i dnes. Půjčovnu saní SkiResort Live najdete v budově dolní stanice kabinkové lanovky. SkiResort Live organizuje také večerní sáňkování s čelovkami za doprovodu průvodce. Na tuto aktivitu je třeba se předem objednat.    

V létě se poté trase můžete vydat na koloběžkách a z vrcholu Černé hory sjet třeba ke Stezce korunami stromů, nebo k Hospůdce na Formánkách s velkým dětským hřištěm, obří trampolínou, minigolfem a kuželkami. 

 

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
, , centrum města, , , , , ,
Vydáno: Pátek, 26. Únor 2016 - 13:15

1. KRKONOŠSKÁ CYKLISTICKÁ NAUČNÁ STEZKA

Janské Lázně horní stanice lanovky Černá hora - Janské Lázně horní stanice lanovky Černá hora

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Krkonoše netřeba představovat a dlouze uvádět.

Dnešní výlet nejen za zdravím vás zavede do nejpopulárnějších hor u nás a na jejich historii vám bude demonstrovat, jak vývoj turistického průmyslu ovlivňují až nečekané vlivy a také, že to co už není, zase může být. A lyže můžete tentokrát klidně nechat doma.

Česká Skalice

Dnešní výlet spojí zdánlivě nespojitelné, k českým literárním gigantům přidá trošku Itálie, pár hradních zřícenin, jednu mimořádnou bitvu a nakonec moře. Vítejte v České Skalici.

Špindlerův Mlýn

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou k pramenu druhé nejdelší české řeky, připomenou nám, jak můžou být hory nejen nádherné, ale i nevyzpytatelné, ukážou nám, kde se nalézá největší český vodopád a nakonec nás pozvou na prvotřídní kulinářský zážitek.

Náchod

Dnešní Cyklotoulky, budou trošku zvláštní a hlavě mezinárodní, vydáme se po stopách tří českých velikánů do polských lázní. Vyjedeme z Náchoda, rodiště Josefa Škvoreckého alias Dany Smiřického po okruhu TGM, přes Jiráskův Hronov do překvapivě příjemných a útulných lázní - Kudowa Zdroj.

Police nad Metují - krajem skalních hřibů a dalekých výhledů

Dnešní Cyklotoulky nebudou ani pro úplné začátečníky, ani pro silniční kola. Projedeme se docela divokou, i když velice krásnou krajinou na pomezí Čech a Polska, potkáme desítky nádherných skalních útvarů a možná stejně velké množství klasických roubenek.

Dvůr Králové nad Labem

Malebné město v Podkrkonoší s řadou historických a uměleckých památek. Ty první nejlépe reprezentuje kostel sv. Jana Křtitele, původně románská, později gotická stavba s 64 metrů vysokou věží, ve které znějí tři zvony, ten největší už od roku 1505.