Do Mariánek s mobilním průvodcem #8

Plánujete výlet do Mariánek a chcete se připravit dopředu? Chcete mít na programu i prohlídku města, ale nehodí se vám čas či téma prohlídky s živým průvodcem? Nebo si naopak chcete dopředu nastudovat, co nesmíte při pobytu v lázeňském městě minout? Není nic lehčího než si stáhnout do svého chytrého mobilu chytrého průvodce.

V našem průvodci najdete přehledně 17 míst, která byste neměli při návštěvě lázní minout. Můžete si je zobrazit na mapě, přečíst si o nich informace a naplánovat si, která z nich určitě chcete vidět. Samozřejmě si můžete rovnou pustit audio a při něm si třeba prohlížet fotografie a naladit se na cestu.

Když si vyberete některou z tematických prohlídek, objeví se další zajímavá místa, se kterými vás seznámíme pouze v rámci vybrané prohlídky. Máme jich pro vás připraveno 15. Letos slavíme 200 let od poslední návštěvy Johanna Wolfganga von Goethe v Mariánských Lázních, a tak se pojďme projít po „Goethově cestě“. Procházka je to nenáročná, dlouhá pouze 1,2 kilometru a zabere vám přibližně 30 minut chůze.

Prohlídku začneme u Městského muzea, bývalém penzionu pro lázeňské hosty, v němž Goethe kdysi pobýval. O Goethově pobytu, ale i o jeho zálibách a zájmech se dozvíte přímo v muzeu. Můžete zde objevit i další zajímavosti z historie města, lázeňství a pobytu dalších návštěvníků. Po návštěvě muzea budeme procházet Geologickým parkem, který vás seznámí s geologickou stavbou a rostlinnými společenstvími Slavkovského lesa. Navštívíte symbolický hřbitov padlých mariánskolázeňských občanů během první světové války a dojdete ke kapli Panny Marie Bolestné, známé též jako Laskova kaple. Cestou objevíte sousoší Goethe a Múza až dojdete k Lesnímu prameni, místní oblíbené minerální vodě. Pokud by vám taková krátká procházka nestačila, můžete pokračovat dál po stopách jiného slavného návštěvníka, ale my si tuto procházku necháme na příště.

Chcete se také dozvědět něco nového z poutavého vyprávění o slavných počátcích světoznámých lázní? Seznamte se s naším průvodcem ZDE a připravte se na svou dovolenou či výlet v Mariánských Lázních.