Jak Grinch ukradl Vánoce v Mariánských Lázních

9. prosince od 10:00 hodin bude po celý den na městské tržnici v Mariánských Lázních probíhat oslava Vánoc a vánoční jarmark. Organizátorem této akce je paní Mgr. Veronika Vyskočilová.

Paní organizátorka vytvořila celkový koncept tohoto dne, který můžeme rozdělit na dvě části. Jedna část oslavy bude mít klasický charakter, na jaký jsme všichni zvyklí a celý rok se na něj těšíme: jarmark s chutným vánočním občerstvením, svařákem, voňavými praženými oříšky, různými druhy cukroví nebo trdlem. Samozřejmě nebude chybět vánoční stromeček ozdobený dětmi z místních školek. Tradiční české vánoční koledy zazpívají žáci mateřských škol z MŠ Křižíkova, MŠ Úšovice, ZŠ a LMŠ Čtyřlístek. Nebude chybět ani vánoční výstava výtvarného oboru a vystoupení souboru zobcových fléten městské Základní umělecké školy F. Chopina. Milovníci čerta, anděla a Mikuláše si přijdou na své také během vystoupení městské folklorní skupiny Marjánek. Milovníci českých tradic se mohou těšit na živý Betlém v podání folklórního souboru Marjánek. Ten mimo jiné představí již zapomenuté obchůzky Lucií a Barborek.

Nicméně návštěvníky čeká i milé překvapení! Od 15:00 hodin na ně totiž bude čekat Grinch a jeho parta. Tento pohádkový příběh o zeleném nenapravitelném bručounovi, který nesnáší nic a nikoho, oživí pro děti v Mariánských Lázních spolek AS Ghost Czech Force z Ústí nad Labem. Kdo nezná Grinche, tak upřesníme, že knihu Jak Grinch ukradl Vánoce napsal americký spisovatel Dr. Seuss (Theodor Seuss Geisel) v roce 1957. Následně byla pohádka zpracována v různých filmech a stala se světoznámou a oblíbenou dětmi po celém světě. Grinch je chlupatý zelený skřítek, který žije v jeskyni nad městem Kdovíkov, do kterého nerad chodí. Ze všeho nejvíc na světě nenávidí Vánoce, a rozhodl se tedy, že Kdovíkům Vánoce ukradne. Nakonec ale i Grinch pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a hromadě dárků. Z toho vzešel krásný příběh o lásce, rodině, tradicích a dárcích.

9. prosince tedy zjistíme, jestli se Grinchovi podaří ukrást Vánoce v Mariánkách.