Klobáskofest - ZRUŠENO

Už osmý ročník Klobáskofestu se uskuteční v pivovaru Velké Popovice 26. září od 10 do 17 hodin. Přijďte ochutnat klobásky od českých řezníků a uzenářů a užijte si bohatý doprovodný program.

Během sobotního odpoledne nezapomeňte vyrazit za poznáním historie pivovaru Velké Popovice. Prohlídky se konají od 10 do 16 hodin každou půlhodinu. Trasa bude zpestřena o ochutnávku soutěžních klobásek na historické varně a těšit se můžete na degustaci velkopopovického piva. Navíc se dozvíte, jak správně o pivo pečovat a seznámíme vás se styly čepování. Nebude chybět ani maskot pivovaru – kozel Olda. Vstupenky na prohlídku pivovaru doporučujeme zakoupit předem online ZDE.

Celý den zpříjemní hudební doprovod kapel Strunovrat, ŠVEJK-trio a Flašinetář, dále ukázky tradičních řemesel, jako je kovářství, keramika či košíkářství a hlavně poctivé čepované pivo Velkopopovický Kozel.

Navštivte i Kozlí obchod, kde můžete zakoupit drobné suvenýry, oblečení s kozlí tématikou nebo čerstvě stočené pivo Velkopopovický Kozel Černý nebo Mistrův ležák v jednolitrových patentních lahvích. Navíc si můžete nechat na zakoupené pivní sklenice vygravírovat jméno či věnování.

TIP: Do pivovaru pojede v sobotu speciální vlak ze zastávky Praha hlavní nádraží v 10:20 hodin. Do Velkých Popovic přijede kolem půl dvanácté a během dne bude pendlovat mezi zastávkami Strančice-Popovice.