Krásy podzimu v Mariánských Lázních

Plánujete podzimní prázdniny, zajímavý výlet nebo chcete jen načerpat energii před blížící se zimou? Přijeďte do Mariánských Lázní. V říjnu vás okouzlí podzimní barvy všudypřítomných stromů, keřů a květin, stihnete ještě Zpívající fontánu a nasajete vůni štrůdlu na lázeňské kolonádě. Navíc si můžete zasoutěžit v rámci Týdne turistických informačních center.

V Mariánských Lázních v říjnu sezóna nekončí. Až do prosince si můžete vybírat z nabídky komentovaných prohlídek a seznámit se s historií města, slavnými návštěvníky, lázeňskými prameny či milostnými setkáními nebo jen tak bloumat po Stezce spisovatelů, čerpat inspiraci a poznávat místa, po kterých chodili hosté už dvě stě let před vámi.

Po celý rok jsou pro vás připraveny stezky pro děti různého věku, které po vyluštění křížovky získají v infocentru malý dárek s našimi maskoty Rudou a Karolínou.

Sklizeň jablek a konec sezóny si Mariánské Lázně připomínají Lázeňským festivalem jablek. Vůně skořice zaplní kolonádu a vy můžete ochutnat jablečné speciality a dozvědět se zajímavosti z ovocnářství. Připraveny jsou řemeslné dílny pro děti i dospělé, jarmark a výstava ovoce. Celý festival podbarvuje hudební produkce Zpívající fontány i přizvaných kapel.

V termínu od 23. do 29. října probíhá u příležitosti Světového dne rozvoje informací (24. října) Týden turistických informačních center. Infocentrum v Mariánských Lázních ve spolupráci s infocentry v Karlovarském kraji (Františkovy Lázně, Karlovy Vary, Jáchymov, Chodov, Aš) si pro vás připravilo speciální soutěž. Navštivte alespoň tři zapojená infocentra, splňte jednoduchý úkol, získejte razítko a vyhrajte speciální absolventskou turistickou vizitku „Týden TIC v Karlovarském kraji“.

Všechny akce a podrobný program najdete vždy v kalendáři akcí na stránkách města