Léto v Rožnově: parní vláčky, Garden Food Festival, skvělá muzika i letňák na rozhledně

Do Rožnova pod Radhoštěm můžete přijet za aktivním i pasivním odpočinkem, projít se po blízkých Beskydech nebo se na chvíli vrátit o mnoho let dozadu a pokochat se nejstarším muzeem v přírodě ve střední Evropě. Určitě ovšem můžete zajít také na nějakou zajímavou akci, kterých bude v létě v Rožnově pod Radhoštěm dostatek. Již počtvrté se konají pravidelné jízdy historickými vláčky taženými parní lokomotivou, po celé prázdniny na různých místech Rožnova včetně Jurkovičovy rozhledny se bude promítat letní kino, již potřetí do města zavítá Garden Food Festival, tedy přehlídka toho nejlepšího jídla a pití. Chybět nebude ani jeden z hudebních vrcholů léta – Valašské folkrockování, které přinese Michala Hrůzu či The Backwards. Před sluncem se můžete schovat do Ledového království, které letos premiérově funguje po celý rok a přináší ledové osvěžení v podobě výstavy soch z ledu i v horkých letních dnech. 

 

Tipy na zajímavé letní akce v Rožnově pod Radhoštěm v létě 2020

 

27. června – 12. září: ROŽNOVSKÉ PARNÍ LÉTO 2020 – JÍZDY PARNÍM VLÁČKEM DO ROŽNOVA     

Také letos se mohou především děti těšit na parní vláčky do Rožnova pod Radhoštěm - „Rožnovské parní léto 2020“. Novinkou letošního již čtvrtého ročníku série Rožnovské parní léto bude nová parní lokomotiva - Velký Býček s označením 423.041.  

Jízdní řád Rožnovského parního léta 2020 je oproti minulým sezonám nepatrně pozměněn. Každý ze čtyř termínů parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9.25 a 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí poté v 11.35 a v 15.27 hodin.

Jízdy Rožnovského parního léta 2020:

sobota 27. června (jízda již odjeta)sobota 18. červencesobota 15. srpnasobota 12. září

Informace k akci najdete na www.visitroznov.cz

 

2. července – 27. srpna: Valašský letňák V ROŽNOVĚ, cca. 21.00, Rožnov p. R.

Pravidelné promítání letního kina s dobrovolným vstupným. Novinky i starší oblíbené filmy. Po celé prázdniny každý čtvrtek po setmění v městském parku u Hudebního altánu i na jiných místech ve městě – na Masarykově náměstí, v areálu Brillovky či dokonce u Jurkovičovy rozhledny. Více info na: www.valasskyletnak.cz

 

29. července – 2. srpna: GARDEN FOOD FESTIVAL, městský park, celé město  

Úplně nový koncept, bez ohraničení plotem, s rekordní délkou pěti dnů, s převratnými novinkami a výrazně levnější pro všechny. Takový je letošní Garden Food Festival, který se uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm od 29. července do 2. srpna. Stěžejní lokací pro Garden Food festival v Rožnově zůstává pro víkendové dny městský park u Hudebního altánu, ale nově se přehlídka skvělého jídla a pití přesouvá také dále do města a odehrávat se bude na několika různých místech, a to již od středy 29. července, tedy celkem pět dní. Ve svém třetím roce v Rožnově bude Garden Food Festival poprvé pětidenní a návštěvníci i domácí Rožnované se budou moci skvěle najíst i dobře pobavit na několika místech, tzv. pointech. Festivalem tentokrát ožije celé město. Na milovníky dobrého jídla a pití čekají ochutnávky, degustace i speciální festivalové menu ale i četné workshopy.

Více k akci se dozvíte na:

gardenfoodfestival.cz

 

22. srpna: VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ, 18.00, Valašská dědina, Amfiteátr Na Stráni

Tradiční multižánrový hudební festival v malebném prostředí amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě. Vystoupí: Druhá tráva, Fragile, Michal Hrůza a The Backwards.

www.tka.cz

 

4. – 6. září: PO VALAŠSKU NA SKÚTRU, Camping Rožnov p. R.

Devátý ročník akce, na které se v Rožnově pod Radhoštěm setkávají nejen majitelé skútrů. Víkendový program se uskuteční v areálu Campingu Rožnov, zajištěny jsou oblíbené večerně/noční programy, klasická sobotní vyjížďka skútrařů (sraz 12.30 na Masarykově náměstí) a vyjížďka bude i v neděli (sraz 8.30 u Uniparu, odjezd v 10.00).

www.wsrider.cz           

 

11. – 13. září: ONDRÁŠOVA VALAŠKA

Folklorní festival. Přehlídka uměleckých a folklorních těles. www.nmvp.cz

 

16. září: T - MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH, 18.00, Hudební altán

Město Rožnov pod Radhoštěm se již počtvrté přidává k řadě dalších měst, která pořádají největší běžeckou akci v České republice - T-Mobile Olympijský běh. Hromadný start hlavního běhu na 5 kilometrů je v 18.00 hodin u Hudebního altánu, dříve odpoledne odstartují dětské běhy. http://www.visitroznov.cz

 

19. září: Běh rodným krajem Emila Zátopka  

Běh je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století. Start hlavního závodu je v 11 hodin v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici. Cíl 22,3 kilometrů dlouhého běhu je v Rožnově ve Valašském muzeu v přírodě. Trasu je možné běžet i v rámci týmu ve dvou lidech, kde jeden běží 10 a druhý cca 12 km. Součástí jsou i dětské běhy v muzeu od 9 hodin. 

http://www.visitroznov.cz

 

Celé léto až do 30. září: Ledové sochy v létě/Ledové království, celoroční galerie ledových soch

V rámci 22. ročníku Ledového království je v Rožnově k vidění  evropský unikát, který je poprvé možné navštívit i v letních měsících! Speciálně upravený dům - Ledová galerie - je otevřena do venkovní teploty +30°C. V galerii je trvale udržovaná teplota kolem -5°C a návštěvníci dostávají k zapůjčení termoochranu proti prochladnutí. Tématem letošního ročníku jsou Světoví umělci a jejich díla. Můžete se těšit například na Poslední večeři, nebo slavnou Monu Lisu od Leonarda da Vinciho či Sněhurku od Disneyho a další. Nechybí také tradiční Ledový trůn, na kterém se můžete vyfotit. Prohlídka v chladu trvá 15-20 minut a je zakončena drinkem zdarma v ledovém baru. Prohlídky jsou s průvodcem, v omezeném počtu osob, proto je vhodná rezervace. www.ledovekralovstvi.cz

 

 

 

Turistické informační centrum

Masarykovo náměstí 131

756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1

Tel: 571 652 444

E-mail: ic@roznov.cz

www.visitroznov.cz

Facebook: mesto.roznovpodradhostem

Instagram: visitroznov.cz