LETOS dovolená V MARIÁNKÁCH

Říkáte si, že v Mariánkách už jste byli, fontánu jste viděli a nic jiného tam není? Pokusíme se vás přesvědčit, že vydat se do Mariánek na výlet určitě stojí za to a možná dokonce zjistíte, že jeden den vám k prozkoumání tohoto malého lázeňského města nestačí.

S malými dětmi nevynechejte poznávací trasu s veverkou Karolínou. S těmi staršími můžete vyřešit tajnou misi a stát se agentem veverčáka Rudolfa. Nezapomeňte si pořídit pohárky na minerální prameny, protože je budete potřebovat. Znalosti literatury - své i vašich dětí - si můžete ověřit na Stezce spisovatelů. Připraveny jsou pro vás tři úrovně kvízu a obejít všech jedenáct panelů rozhodně najednou nestihnete. Budete totiž muset zajít i do vzdálenějších míst. Cestou můžete studovat vzácné dřeviny a dvě stě let staré stromy. Na ně vás upozorní unikátní porcelánové destičky s QR kódem, pod kterými se skrývají další informace.

PĚŠKY I NA KOLE

Při tom všem luštění a zkoumání naleznete v okolních lesích spoustu pěších tras, ale můžete vyzkoušet i řadu cyklotras a žízně se bát nemusíte, všude vyvěrá nějaký pramen. Cestou dorazíte až k přírodnímu dětskému hřišti u Prelátova pramene, kde najdete prolézačky, houpačky, vodní svět, lanovou dráhu a prostor pro opékání buřtů. Nesmíte minout Sochařský pohádkový ráj, sáhnout si na Krakonošův knoflík a něco si přát a prohlédnout si čtvrtý největší park miniatur v Evropě. A co kdybyste si vyzkoušeli zahrát golf? Na nejstarším golfovém hřišti v ČR je totiž i veřejné hřiště, kde vás to naučí.

RELAX U VODY

Přes den můžete zajít do bazénu nebo k přírodnímu koupališti, kde najdete šlapadla, lodičky i občerstvení. Anebo zkuste jít na jednu z komentovaných prohlídek, ať už vás zajímají milostné zápletky, záhada pramenů, slavní návštěvníci a spisovatelé nebo architektura a historie.

Budete mít vůbec čas na relax a odpočinek v lázních? Těšíme se na vás LETOS na dovolené V MARIÁNKÁCH.

Příloha: