MARIÁNKY jsou SUPER V ZIMĚ

Ačkoliv to právě vypadá spíše na jaro, Mariánské Lázně lákají na zimní dovolenou nejen svou celoroční možností zlepšit si zdraví a absolvovat celou řadu cenných procedur, ale díky jedinečným klimatickým a geografickým podmínkám lze poznat zasněžené Mariánské Lázně i jako ráj zimní lyžařské turistiky.

Zimní sporty mají ve městě dlouhou tradici, neboť po intenzivní práci v letní sezóně, kdy nebyla příležitost se nadechnout, natož sportovat, přicházel právě v zimě blažený čas odpočinku a sportu. Proto se také Mariánskolázeňští proslavili více v lyžování, sáňkování a bruslení než v jiných sportech.

Skiareál Mariánky se v době velkých mrazů v prosinci připravil, a i když okolo je tráva zelená a příroda vybízí k pěším procházkám, na sjezdovce můžete využívat kabinkovou lanovou dráhu, levou část Slalomáku s levým lyžařským vlekem, dětský park s posuvným kobercem, sjezdovku Krakonošku, školu, půjčovnu, servis i občerstvení.

Neztrácejte tedy čas a využijte nabídky zimních sportů v Mariánských Lázních i dnes. Na běžky si ještě počkáme, ale pokud nasněží, můžete vyzkoušet jednu z nejkrásnějších a nejkvalitnějších tratí, ve kterou se v zimě mění areál Royal Golf Clubu. Nachází se ve výšce 760 metrů nad mořem, sníh zde proto vydrží dlouho. Strojově upravované běžecké stopy vás provedou po krásách Slavkovského lesa.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, přímo v centru města se důmyslně ukrývá skiareál se dvěma svahy, na kterých můžete lyžovat jako začátečníci, ale i jako závodní lyžaři. Krátký, avšak velice prudký svah Slalomák je zařazen do červené, horní část dokonce do černé kategorie obtížnosti. Krakonoška má mírnější sklon a modrou barvu.  Slalomák obsluhují dva moderní vleky, zájemci o sjíždění Krakonošky se nahoru vyvážejí visutou lanovou dráhou s deseti zelenými kabinkami. Nechybí ani dětský park s pojízdným kobercem, lyžařská škola, půjčovna lyží, servis a stánek s občerstvením.

V lázních vás po sportovních výkonech jistě vzkřísí prameny mnoha železitých kyselek a léčivé ruce masérek.

Těšíme se na vás i letos v zimě v Mariánkách.