MEZINÁRODNÍ DEN PRŮVODCŮ ANEB CESTOVNÍ RUCH V LÁZNÍCH

SLAVTE S NÁMI

Ve středu 21. února  můžete společně s průvodci oslavit jejich svátek – Mezinárodní den průvodců 2024.Tato akce se v Česku pravidelně koná pod záštitou Asociace průvodců České republiky, partnerské asociace Českého systému kvality služeb. V rámci Mezinárodního dne průvodců se k oslavám letos připojují také Mariánské Lázně.

Infocentrum Mariánské Lázně se rozhodlo zorganizovat komentovanou prohlídku, která je skvělou možností, jak objevit krásy lázeňského města a získat podrobné informace od zkušeného průvodce. A co je lepším dnem pro takovou prohlídku než Mezinárodní den průvodců, který připadá na 21. února každý rok? 

Komentovaná prohlídka města nese název " MEZINÁRODNÍ DEN PRŮVODCŮ ANEB CESTOVNÍ RUCH V LÁZNÍCH." Je plánována na 21. února a začne v 15:30 hodin. Sraz je v Turistickém informačním centru, Hlavní 47, Dům Chopin, tel. 777 338 865. Prohlídka trvá cca 2 hodiny. Vstupenky lze koupit v TIC, v kalendáři akcí na webu marianskelazne.cz nebo si je objednat dopředu na emailové adrese info@marianskelazne.cz.

Během komentované prohlídky vám průvodce přiblíží historii, architekturu a zajímavosti Mariánských Lázní. Můžete se těšit na návštěvu slavné lázeňské kolonády, parků, památek a dalších míst, která jsou pro toto lázeňské město typické. Průvodce vám také poskytne informace o léčivých pramenech, které jsou zde abundantní. Mariánské Lázně jsou známé pro svou lázeňskou tradici a mnoho návštěvníků sem přijíždí právě kvůli léčebným účinkům vody. Mezinárodní den průvodců je také skvělou příležitostí prokázat ocenění a podpořit práci průvodců, kteří nám pomáhají objevovat a chápat svět kolem nás. Během této příležitosti se můžete zeptat průvodců na jejich životní příběhy, odkud pocházejí, jak se naučili tolik informací a jaké jsou jejich nejoblíbenější aspekty práce průvodce.

Pokud se chcete dozvědět o lázeňském městě něco nového, nebo se podívat se na místa, kam byste sami jen tak nezašli, neváhejte a přijďte.