Obchod Bioplaneta.org (firma Martina Bartoníčková) využívá díky dotacím EU elektromobil

V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost - Nízkouhlíkové technologie - elektromobilita pořídila firma Martina Bartonickova (obchod Bioplaneta.org) osobní vůz značky Nissan Leaf. Díky tomuto titulu významně ušetřila, protože dotace činila značnou část z uznatelných nákladů, což v tomto případě byl rozdíl mezi cenou obdobného automobilu stejné třídy se spalovacím motorem a tímto typem elektromobilu.

Koupě elektromobilu bylo pro naši společnost skvělé rozhodnutí,” říká majitelka Martina Bartoníčková, “nejen tím, že je to odpovědné rozhodnutí vůči přírodě, což je pro naši společnost zásadní, ale zároveň jsme významně ušetřili náklady na servis, garanční prohlídky a v neposlední řadě pak na parkování, protože jak v Plzni, tak v Praze parkujeme zdarma, což je jistě velká výhoda. Elektromobil využíváme převážně pro rozvoz objednávek a nákupů našim zákazníkům nebo pro závoz zboží. Jelikož se naše firma zabývá primárně organickými produkty, elektromobil skvěle zapadá do našeho konceptu ekologického žití."

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Nízkouhlíkové technologie - ElektromobilitaNázev projektu a registrační číslo: Ekologický rozvoz BIO potravin, CZ.01.3.14/0.0/0.0/18_185/0015951

  • jméno žadatele: Martina Bartoníčková
  • termín realizace: 25. 1. 2019 - 25. 3. 2019
  • způsobilé výdaje: 325 294,95 Kč
  • dotace: max 75%, tj. 243 971,21 Kč
  • popis projektu: Projekt byl zaměřen na pořízení elektromobilu. Elektromobil je využíván pro účely podnikání v rámci ekonomických činností společnosti Martina Bartonickova, zejména na rozvozy objednávek našich zákazníků po Plzni a okolí a rovněž závozu zboží do našich obchodů.
  • závěry a výsledky: Realizací projektu došlo k výraznému ušetření finančních prostředků (garanční prohlídka, servis, poplatky za parkování a dálniční poplatky) a současně také ke snížení znečištění životního prostředí (emise, hluk).

Reklama