Oslavte s námi Světový den vody. Kde? V Mariánských Lázních.

V České republice spotřebujeme průměrně 120 litrů čisté vody na osobu denně. Přitom na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody nebo nemá přístup k vodě. Na zeměkouli je 1,4 miliardy km2 vodní plochy, ale 97,5 % této vody je příliš slané nato, aby se dala použít jako pitná nebo na zavlažování. Jen 0,26 % připadá na jezera a řeky, z kterých bereme vodu na zavlažování a pro naši potřebu.

Světový den vody připadá na 22. březen již od roku 1993. Mariánské Lázně mají to štěstí, že byly obdarovány tímto nepostradatelným zdrojem života v neobvyklém množství ať už ve formě minerálních pramenů, kyselek a studánek či mokřadů a potoků, které najdeme v samotném městě i v okolní krajině. Na vlastní oči tak můžeme vidět zdroje pitné vody při procházkách přírodou, které jsou možností, jak se vymanit z dnešního zrychleného způsobu života, zvýšit si imunitu a zamyslet se nad tím, co vlastně nezbytně ke svému životu potřebujeme.

Díky chemické rozmanitosti zdejších pramenů jsou Mariánské Lázně vhodné k léčbě velkého spektra nemocí a tvoří základ lázeňské péče. Přehled nemocí, které místní prameny léčí můžete přehledně najít ZDE: Prameny Aqua Maria, Rudolfův a Ferdinandův jsou dokonce stáčeny do lahví a můžete je koupit v místním infocentru.

Malebnou lázeňskou atmosféru dokreslují kolonády a altány, které jednotlivé prameny zastřešují. Projděte si Mariánské Lázně s naším audio průvodcem a vezměte si s sebou lázeňský pohárek. Voda v Mariánských Lázních je zatím stále dostupná pro všechny. Audioprůvodce ke stažení ZDE.