PO STOPÁCH SPISOVATELŮ ANEB MÚZA FRANZE KAFKY

V letošním roce se TIC Mariánské Lázně připojilo speciální komentovanou prohlídkou s názvem „PO STOPÁCH SPISOVATELŮ ANEB MÚZA FRANZE KAFKY“ k 100. výročí úmrtí spisovatele. Vydejte se po stopách, kde čerpal inspiraci pro svá díla díky přírodě, klidu a nezaměnitelné energii. Pojďte se podívat na místa, kde žil, tvořil a odpočíval a načerpejte energii jako on s průvodkyní, paní Ing. arch. Ludmilou Míkovou. V sobotu 8. června od 15:30 hodin.

Je tomu přesně 100 let, co 3. června 1924 v rakouském sanatoriu naposledy vydechl Franz Kafka, pražský německy píšící spisovatel židovského původu. O měsíc později by oslavil teprve 41. narozeniny. Je považován za jednoho z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století. Napsal tři romány: Amerika, Proces, Zámek, rovněž řadu povídek a novel, například Proměna. Je až neuvěřitelné, jak spisovatele Franze Kafku inspirovalo místní prostředí a genium loci k tvorbě jeho díla. Slavný spisovatel, který se nedožil své popularity, pobýval v Mariánských Lázních v hotelu Balmoral - Osborne uprostřed první světové války v červenci 1916 celé tři týdny.

Sraz je v Turistickém informačním centru, Hlavní 47/28, (Dům Chopin), tel. 777 338 865.  Počet účastníků je omezen, doporučujeme rezervaci.

VSTUPENKY ZDE