Rozšíření infrastruktury pro cyklisty na Labské cyklostezce v Kolíně

Kolín je důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4 a nabízí množství cyklotras a historických památek. Za návštěvu stojí zejména chrám sv. Bartoloměje nebo dochované židovské ghetto se synagogou a dva židovské hřbitovy, krásný výhled na město i Polabí poskytne rozhledna Vodárna.

Město Kolín nyní pro návštěvníky a cyklisty v druhé polovině listopadu zprovozní dvě nové chytré mobilní toalety. Umístěny budou na frekventovaných místech, a sice na Labské cyklostezce poblíž bosé stezky, workoutového hřiště a lesoparku Borky, druhá s úpravou pro imobilní osoby pak v Komenského parku poblíž dětského hřiště. Toalety svým individuálním designem nenarušují okolí a zapadají do okolního prostředí.

Mobilní toalety jsou napájeny se solárních panelů, nabízí možnost rychlého nabití mobilního telefonu pomocí USB kabelu uvnitř i zvenčí, LED osvětlení uvnitř i zvenčí a bohaté vnitřní vybavení.

Platbu a odemknutí toalety lze provést pomocí prémiové SMS v hodnotě 10 korun nebo QR kódem. Zpoplatněný přístup ovládaný pomocí mobilních telefonů zaručuje, že toaletu použijí jen ti, kteří ji skutečně potřebují.

Koncept zapadá do oblasti „smart city“ neboli chytrého města, které využívá řadu zařízení a technologií k tomu, aby fungování bylo efektivnější, bylo dosaženo větší úspory energií a také větší spokojenosti obyvatel.

Projekt „Pořízení 2 ks mobilního sociálního zařízení pro návštěvníky města Kolína“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

V okolí Kolína je krajina vhodná pro cyklovýlety a cyklotoulky, vydejte se na výlet krajem bitvy u Kolína, kolem řepařské drážky, nádherným údolím Polepky nebo za moderní architekturou regionu.

Více na:
http://www.mukolin.cz/cz/navstevnik/vylety-do-okoli/kolinskem-na-kole/
http://www.cyklotoulky.cz/cyklotoulky/stredocesky-kraj/kolin