Skřítek Střípek

Vítáme vás ve světě skřítka Střípka! 

Od ledna opět začalo období oblíbeného putování po stopách skřítka Střípka. I tentokrát jsme pro vás připravili mnoho doplňujících soutěží a rébusů, které vám pomohou najít dostatek stop, abyste doputovali až k vítězství – skleněné postavičce skřítka Střípka. Při této železnobrodské hře se můžete seznámit se sklářským řemeslem, vyzkoušet si na vlastní kůži činnost u sklářského kahanu, foukat sklo nebo navlékat korále.

Herní plán, který je v tištěné formě k dostání na TIC Železný Brod a na exkursních místech, můžete využít při putování železnobrodskem po celý rok 2021. Více informací o hře naleznete na https://www.zeleznybrod.cz/cz/aktualne/skritek-stripek/

PUTOVÁNÍ PO STOPÁCH SKŘÍTKA STŘÍPKA

"Kdysi dávno, za horami a za doly, žil ve skleněné hoře nad řekou Jizerou skřítek jménem Střípek. Jednoho dne se rozhodl prozkoumat okolí a vydal se na cesty. Pojď se podívat, kde všude byl a najdi jeho stopy. Na každé Střípkově zastávce najdeš slůvko, které ti tam skřítek zanechal. Když se ti podaří poskládat všechna poztrácená slůvka do křížovky, tajenka je klíčem pro získání skleněné figurky skřítka Střípka, vyrobené v jedné z železnobrodských sklářských dílen. Pokud nevyluštíš celou tajenku, i tak se můžeš radovat z odměny. Za 3 stopy, dostaneš krásnou samolepku a za 6 stop kouzelný diamant ze skleněné hory." 

Reklama