SVATOMARTINSKÝ MIKULOV

Typ akce: volný časDatum: 11. – 20. 11. 2016

Místo konání: Náměstí, mikulovské restaurace

Popis:

Mikulov přivítá nová vína Svatomartinskými slavnostmi. Dny husích specialit, mladých a Svatomartinských vín, jarmarku, divadla, zpřístupněných památek si budeme moci vychutnat od 11. do 20. listopadu.

Svatomartinský Mikulov se stává další tradiční oslavou vína. Od 11. do 20. listopadu ožije Mikulov bohatým programem. Pro návštěvníky jsou připraveny dny především mladého vína a husích specialit, ale také zábavy a kultury. Náměstí o víkendu zaplní řemeslný jarmark s dobovým kulturním programem. Mikulov nezapomíná ani na děti a v programu se během slavností objeví i několik pohádek a historických představení.

V pátek 11. listopadu, přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut dorazí na Náměstí sv. Martin na bílém koni. Poté proběhne slavnostní otevření Svatomartinských vín. V zámeckém Gajdošově sále se v pátek 11. listopadu od 16 hodin koná Svěcení vín ročníku 2016. Na slavnostním svěcení je samozřejmě možné čerstvě posvěcená vína i degustovat. 

Mikulovské restaurace a hotely po celou dobu akce nabídnou speciální svatomartinská menu, včetně ochutnávky mladých a Svatomartinských vín. Vína bude možné ochutnat a zakoupit i v místních vinotékách.  Během svatomartinských oslav budou mimořádně zpřístupněny historické památky, je možné využít kostýmovaných prohlídek v Dietrichsteinské hrobce, vystoupit s průvodcem  na Svatý kopeček a seznámit se s bohatou historií města.

Web: www.mikulov.cz  

Reklama