Třeboňská šlapka - Za kořeny Rožmberků (Oficiální zahájení jihočeské cykloturistické sezóny 2016)

V sobotu 21.5.2016 máte jedinečnou příležitost zúčastnit se tradiční cyklovyjížďky "Třeboňská šlapka" a zahájit tak spolu s městy Jindřichův Hradec a Veselí nad Lužnicí letošní jihočeskou cykloturistickou sezónu. Zcela netradičně se propojí účastníci 3 samostatných cykloakcí na jednom místě (Evženovo údolí u Jemčiny), kde proběhne oficiální zahájení s bohatým kulturním programem a společným opékáním vuřtů.Třeboňská šlapka odstartuje v 10:00 hod. z Masarykova náměstí, registrace účastníků proběhne od 9:30 do 9:50 hod. Jelikož se tentokrát cyklovyjížďka ponese v duchu oslav Rožmberků a olympijských her, bude na trase připraveno malé zastavení v čase, tzv. "rožmberská olympiáda" na hrázi rybníka Rožmberk. 

Akce je vhodná i pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi. Pro ně bude v 15:00 hod. v Jemčině (po zdolání 28 km) připraven autobus, který je zdarma odveze zpět do Třeboně.

Celá trasa Třeboňské šlapky je dlouhá 48 km. Zakončení akce bude připraveno ve venkovní restauraci Pergola U sv. Víta, kde cyklistům zpříjemní příjezd do cíle kapela Hráz. Pro všechny účastníky jsou připraveny diplomy za účast. V 17:00 hod. budou na stejném místě vylosováni účastníci akce, kteří si z Třeboňské šlapky dokonce odvezou i hodnotné ceny.

Reklama