Velikonoční Mikulov

Typ akce: volný časDatum: 24.- 28. 3. 2016Místo konání: Náměstí, vybrané restaurace, vinné sklepy a vinotékyPopis: 

Velikonoční Mikulov od 24. do 28. března přichystal bohatý program, v němž nechybí každoroční Hledání velikonočních vajíček ani výroba velikonočních dobrot a dekorací. Město přivítá další řemeslný jarmark a vystoupí řada kapel a folklorních souborů. Konají se i kostýmované prohlídky a výstup křížovou cestou na Svatý kopeček.

 

Na nadcházející svátky se můžete naladit už na Zelený čtvrtek při odpoledním workshopu v Eat Art Gallery, kde se budou péct velikonoční beránky a perníčky. Děti si určitě nenechají ujít oblíbené Hledání velikonočních vajíček, které od 16 hodin v Procházkově lesoparku pořádá Dům dětí a mládeže.

 

Na Velký pátek jste zváni k výstupu na Svatý kopeček se zastavením ke krátké modlitbě u jednotlivých kapliček či můžete navštívit místní otevřené památky. Místní restaurace či vinné sklepy nabízí i posezení u cimbálu.  Během soboty a neděle se na Náměstí otevře velikonoční jarmark, kde se návštěvníci setkají s ukázkami tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek, zdobení kraslic a perníčků. Program na pódiu nabídne hudební a taneční vystoupení různých žánrů, pro ty nejmenší budou připraveny výtvarné dílničky či dětská divadelní představení. Svoji odvahu a šikovnost v boji si můžou děti vyzkoušet na zámku při ukázkách rytířského turnaje, který bude přizpůsobený pro malé diváky. Dětský program doplní i představení dravých ptáků a práce s nimi.

 

Speciální akce organizují rovněž některá restaurační a ubytovací zařízení, která kromě velikonočních menu lákají na ochutnávky vín a večery s cimbálkou. Zájemci můžou zamířit taky na zámek, Kozí hrádek, židovský hřbitov a do jeskyně Na Turoldu.

 

Reklama