Lipno

Rodinný areál Lipno je místem, kde si užijete zábavu, aktivní i pasivní relaxaci a odvezete si mnoho zážitků z dovolené s rodinou i přáteli. Nabízí spoustu možností, jak trávit čas v překrásné šumavské přírodě a okolí jihočeského moře. Pěší turistika, cyklo výlety, koupání v jezeře i bazénu, nádherné výhledy ze Stezky korunami stromů, radost z pohybu v Království lesa a k tomu všemu špičková gastronomie. To vše je Lipno.

Obec: 
Jihočeský krajLipno
 
00:00
Lipno
Hotel Element
Adresa:
Lipno nad Vltavou 330, 382 78 Česká republika

Stezka krounami stromů 

Šumavská stezka korunami stromů, to jsou nejen jedinečné výhledy a adrenalinové zastávky. Je to také ptačí stezka, která provází od vchodu až na vrchol velké i malé výletníky.

Stezka korunami stromů Lipno je první stezka svého druhu v České republice. Postavena byla v roce 2012 a od té doby je oblíbeným cílem návštěvníků Jižních Čech. Impozantní výhledy ze 40 m věže, 52 metrů dlouhý tobogan, adrenalinové a edukační zastávky a originální ptačí stezka. To vše dohromady zajišťuje zábavu pro celou rodinu.

 

Království lesa - lesní svět plný zážitků pro celou rodinu

Lanovka, dílna, zoo či bludiště. Znáte místo, kde najdete všechny tyto atrakce najednou? My ano. Najdete ho na Lipně a jmenuje se Království lesa. Nabízí celodenní program pro všechny členy rodiny, kteří si chtějí užít velkou porci zábavy a vyzkoušet atrakce, které nikde jinde nenajdou. Celé hřiště je inspirované životem v lese a děti tak mají možnost pořádně si užít jeho lákadel, ale také naučit se plno zajímavostí z lesní říše.  

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
Cyklovýlety pro rodiny , Lanovkou ke Stezce korunami stromu i ke Království lesa

Oblíbené trasy regionu

Infocentrum ve Stožci patří k těm nejkrásnějším na Šumavě

Při dnešních Běžkotoulkách potkáme živočicha, který u nás již téměř 500 let nežije, projedeme se podél železniční tratě, držící světový primát a prozkoumáme blíže jednu zajímavou technickou památku. Vyrazíme do jižní část Šumavského národního parku. 

Písek

Dnešní Cyklotoulky nás provedou Píseckem, projedeme si téměř sto let starou turistickou cestu, která spojuje královské město Písek s králem českých hradů – Zvíkovem.

 

Veselí nad Lužnicí

Snad ještě žádné Cyklotoulky nebyly tak propojené s vodou jako ty dnešní. Po cestě budeme míjet řeky, zatopené pískovny a hlavně desítky nádherných, malých i obrovských, divokých i až nehezky zkultivovaných, opečovávaných i na první pohled opuštěných - rybníků.

Stachy

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou na Šumavu a přesvědčí vás mimojiné o tom, že Sněžka nebyla vždy nejvyšším vrcholem Čech, ale to nebude zdaleka všechno. Podíváme se i do populárního lyžařského střediska a hlavně si pořádně zašlapeme.

Písek

Tentokrát se s Cyklotoulkami vydáme do jižních Čech a hned na dva výlety. Delší severní a kratší jižní.Navštívíme krále českých hradů, vydáme se postopách velkého vojevůdce i jeho literárního opaku, no bude toho dost.... 

 

Dačice

Dnes si projedeme dvě historická města, která spojuje nejen bezpočet krásných památek nacházejících se na jejich území a desítky rybníků ležících v jejich okolí, ale také řeka – Moravská Dyje. Podíváme se tam, kde spatřil světlo světa jeden z nejznámějších českých vynálezů.

Česká Kanada

Přírodní charakter krajiny, hluboké lesy, četné vodní plochy a sychravější podnebí než byste čekali - na vlastní kůži tak pocítíte, proč se zdejší území na pomezí Čech, Moravy a Rakouska nazývá Česká Kanada.

Borovany

Krajina plná rybníků tak velkých, že se ani nevejdou do objektivu fotoaparátu, desítky krásně zachovalých vesnických usedlostí a božích muk, nekonečné hluboké borové lesy. Tak to vypadá v okolí jihočeských Borovan.