Rokycany

Rokycany leží na soutoku Padrťského a Boreckého potoka v podhůří Brd, obklopené je krásnými kopci Čilinou, Kotlem a pověstmi opředeným Žďárem. Chráněná vrcholová část kopce je přírodní rezervací s pozůstatky valů keltského hradiště.

Obec: 
Plzeňský krajRokycany
 
00:00
Rokycany

Rokycany leží na soutoku Padrťského a Boreckého potoka v podhůří Brd, obklopené je krásnými kopci Čilinou, Kotlem a pověstmi opředeným Žďárem. Chráněná vrcholová část kopce je přírodní rezervací s pozůstatky valů keltského hradiště. Rokycany patří ke starobylým českým městům, poprvé jsou zmiňovány již r. 1110 v Kosmově Kronice české. Město má v současnosti téměř 15 tisíc obyvatel. Střed města s kostelem Panny Marie Sněžné z poloviny 14. století, barokní radnicí z počátku 19. století a Mariánským sloupem z 18. století byl prohlášen městskou památkovou zónou. Cílem mnoha návštěvníků je hvězdárna, Muzeum Dr. Bohuslava Horáka a Muzeum na demarkační linii v Rokycanech. Milovníci sportu mohou navštívit nově otevřený plavecký bazén, který spolu s vedle umístěným koupalištěm tvoří ucelený komplex odpočinku a relaxace. Dále je zde zimní stadion, tenisové kurty, sportovní hala s kuželnou a sportovní areál s umělým povrchem. S tipem na výlet Vám jistě rádi poradí i v informačním centru přímo ve středu města. Rokycany jsou zkrátka městem, jehož návštěvu by si nikdo neměl nechat ujít.

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
radnice-na-masarykove-nam..jpg, plavecky-bazen.jpg, mestske-opevneni-s-bastou.jpg, kostel-panny-marie-snezne-s-morovym-sloupem.jpg, kostel-nejsvetejsi-trojice-v-parku-u-plzenske-brany.jpg, expozice-vojenskeho-muzea.jpg, expozice-muzea-dr.-b.-horaka-otisky-casu.jpg, budova-byvaleho-realneho-gymnazia.jpg

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Cyklosezóna klepe na dveře a v nižších polohách už si nikdo zimu ani moc nepamatuje. Ovšem Ti, co milují sníh a bílé stopy, moc dobře vědí, že v naší republice je pořád ještě několik míst, kde se lze běžeckému lyžování oddávat do sytosti.

Jedno z nejstudenějších míst u nás není zdaleka tak nehostinné, jako je jeho pověst. Výlet centrální Šumavou začneme na Horské Kvildě, přes Březník dorazíme k pramenu naší nejdelší řeky a pak se podíváme do míst, kde se natáčel film Král Šumavy.

Plzeň, město, kde je kolo doma

Plzeň. Když vyslovíme tento název, napadne nás automaticky nějaký přídomek. Ten nejčastější je pravděpodobně „město piva“, ale také například „město čtyř řek“ není úplně neznámý. My se osmělíme a střelíme: „ Plzeň, město, kde je kolo doma“.

Severní Plzeňsko netradičně

Pokud vyslovíme Severní Plzeňsko, pak mnohé pouze napadne, že to bude oblast někde na severu od Plzně. Pravda, není to turisticky příliš známá oblast, najdete zde však mnoho skvostů s krásnou a různorodou krajinou. Místa jako např.

Kašperské Hory

Kašperské Hory (něm. Bergreichenstein) leží v okrese Klatovy, částečně zasahují do CHKO Šumava a částečně do přírodních rezervací Nebe a Amálino údolí. Navzdory faktu, že zde žije zhruba 1500 obyvatel, nabízí město až nečekaně mnoho atrakcí.