Mikroregion Ladův kraj

Region rozkládající se od jihovýchodních hranic Prahy k řece Sázavě. Zvlněná malebná krajina s lesy, loukami, poli, rybníky, kostelíky, zvoničkami či stodolami, jak ji zachytil ve svých dílech Josef Lada, rodák z Hrusic. Jeho krajina vybízí k turistickým výletům – pěším, cyklistickým či koloběžkovým. Láká k procházkám nebo proběhnutí se. V zimě můžete na běžkách porovnat zimu z Ladových pohlednic se skutečností. Nenarazíte tu na znečišťující průmysl. Region je hustě protkán značenými turistickými nebo cyklistickými trasami, které propojují 22 obcí svazku Ladův kraj. To vše za humny Prahy.

Obec: 
Středočeský krajMikroregion Ladův kraj
 
00:00
Mikroregion Ladův kraj

Region rozkládající se od jihovýchodních hranic Prahy k řece Sázavě. Zvlněná malebná krajina s lesy, loukami, poli, rybníky, kostelíky, zvoničkami či stodolami, jak ji zachytil ve svých dílech Josef Lada, rodák z Hrusic. Jeho krajina vybízí k turistickým výletům – pěším, cyklistickým či koloběžkovým. Láká k procházkám nebo proběhnutí se. V zimě můžete na běžkách porovnat zimu z Ladových pohlednic se skutečností.  Nenarazíte tu na znečišťující průmysl. Region je hustě protkán značenými turistickými nebo cyklistickými trasami, které propojují 22 obcí svazku Ladův kraj. To vše za humny Prahy.

Hotel Sen
Web:
Adresa:
Malostranská 344, 251 66 Senohraby

Projdeme s vámi 22 obcí svazku dokola.  www.laduv-kraj.cz. Skluzavky, umělé vlny, sauny netřeba v Čestlicích představovat. Víte, že tu můžete sportovat v nové obecní hale? V sousedních Nupakách pak můžete doplnit tekutiny chmelovým speciálem. V Říčanech se svezeme na lodičce na rybníku pod upraveným náměstím, kde si zase lze půjčit koloběžku. Pokračujeme do Mukařova, kde stojí za návštěvu místní kamenný kostel. Další kamenická díla si prohlédneme na návsi sousedních Louňovic, jejichž ochotníci pořádají divadelní představení pro děti i dospělé. Oklikou přes Voděradské bučiny dojdeme ke zvířátkům na statcích ve Svojeticích a odtud už je jen kousek na Klokočnou. Jak vypadá klokočí uvidíme na návsi. V obecní hospůdce se čas od času konají koncerty, besedy, představení. Nechceme-li sedět uvnitř pokocháme se výhledem a krátkou procházkou k rybníkům ve Struhařově. Na druhou stranu od Klokočné leží Tehov. Na jeho území najdeme množství urostlých stromů a po nové stezce se dostaneme až do Světic s Říčanskou hájovnou, která pořádá celoročně akce pro rodiny s dětmi. Kolem ladovského hřbitůvku ve Všestarech se vydáme pro vyhlášené perníčky do Mnichovic. Na sjezdovce na Šibeničáku možná nebude ležet sníh, ale blízké lesní lázně ve Zvánovicích nás osvěží celoročně. Zajít tu můžeme i k mystickým mlýnským kamenům. Zahřát se můžeme pochodem na hvězdárnu v Ondřejově. Seběhneme odtud na prohlídku chalup ve vesnické rezervaci v Kalištích-Lensedlích, nebo si prohlédneme prvorepublikové letní vily a torzo skokanského můstku v Senohrabech. Za námahu stojí i nedaleká hláska Zlenice. Blízké Hrusice a Památník Josefa Lady jste už určitě navštívili. Tak doporučíme blízké Mirošovice se sportovním areálem u Štičího rybníka. Pokračovat za kulturními akcemi pro celou rodinu můžeme do Kunic - do vyhlášeného hotelového komplexu. Přes Bílý kámen – místo s nádherným rozhledem se dostaneme do Velkých Popovic, kde dobrovolníci a místní pivovar pořádají spoustou kulturních událostí. Divadelní představení, koncerty, besedy jsou samozřejmosti pro Kulturní centrum v sousední Kamenici. V nedalekém Kostelci u Křížků mají zase románskou rotundu a židovský hřbitov.

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
Vydáno: Čtvrtek, 2. Červenec 2020 - 9:45

Pěšky nebo na kole za razítky Ladova kraje.

Vydáno: Čtvrtek, 31. Květen 2018 - 15:50

Hudební program, návštěva pivovaru

Vydáno: Středa, 30. Květen 2018 - 10:27

Divadelní představení od června do září 2018.

Vydáno: Pondělí, 28. Květen 2018 - 13:01

Běžecký závod Poháru Ladova kraje. http://mnichovickabehna.cz/

Vydáno: Čtvrtek, 24. Květen 2018 - 11:36

Oblíbené trasy regionu

Příbram

Dnešní Cyklotoulky budou tak trošku duchovní, podíváme se na místa, kde se o duši téměř vždy řádně starali a starají, ale i do míst, kde nebylo vůbec nic mimořádného duši vypustit či upsat ji ďáblu a nakonec navštívíme oblast, která je pro duši příjemným a přitom snadno dostupným pohlazením.

Rakovník

Dnešní Cyklotoulky nás přivedou do míst, kde žil náš nejslavnější král, slavný spisovatel i pochybný alchymista. Prohlédneme se hrad s mimořádně zajímavou historií i vesničku, kde se naopak neděje vůbec nic.

Cyklotoulky Sedlčanskem

Hledáte-li pro své cyklotoulání krajinu krásnou i přívětivou, fyzicky příliš nenáročnou a navíc kousek od Prahy, pak je Sedlčansko tou pravou volbou. Kraj bez velkého průmyslu, hustého provozu a velkých zástaveb.

Roudnice nad Labem

Dnešní výlet patří k těm, které by měl jednou za život absolvovat každý, alespoň podle teze: Co pro muslima Mekka to pro Čecha Říp. Vypravíme se totiž po stopách praotce Čecha a taky si projedeme cyklostezku podél Labe. Projedeme se okolo Roudnice nad Labem.

Mšeno

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou doprostřed divoké přírody, ukážou nám krásnou lidovou architekturu, prokletý hrad a jedno mimořádné koupaliště. Projedeme se totiž po Kokořínsku.

Čáslav

Tento výlet není příliš o kopcích, i když jeden si nakonec stejně vyšlápneme. Není ani o přírodních památkách, i když se projedeme zajímavou krajinou. Ale prohlédneme si zajímavé historické město, krásný a pohádkový zámek a při troše štěstí uvidíme i něco z nejmodernější vojenské techniky.

Kutná Hora

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou do jednoho z nejkrásnějších měst u nás, prohlédneme si nádherné památky, ale podíváme se i do starých dolů. Vyjedeme si na ostrov, abychom z něj podél vinic dorazili zpátky do cíle. A to vše v celkem nenáročném prostředí. Projedeme se po Kutné Hoře a okolí.