Lovosice

Hlavní dominanty města tvoří budovy současné i bývalé secesní radnice, renesanční zámek a barokní kostel sv. Václava.

Obec: 
Ústecký krajLovosice
 
00:00
Lovosice

Hlavní dominanty města tvoří budovy současné i bývalé secesní radnice, renesanční zámek a barokní kostel sv. Václava. Pro sportovce i sportovně založenou veřejnost je k dispozici sportovní areál, jehož součástí je také krytý plavecký bazén, zimní stadion, tenisové kurty, sportovní hala, atletický a fotbalový stadion a také lesopark „Osmička“ pro běžce a in-line bruslaře. V létě je k dispozici koupaliště a nedaleké Píšťanské jezero, které je na druhém břehu řeky Labe. Píšťanské jezero je přístupné (od května do konce září) díky přívozu přes řeku Labe. Lovosice leží na trase osobní lodní dopravy PortaBohemica, která jezdí z Ústí nad Labem do Litoměřic a zpět.

Město Lovosice je bránou do romantické krajiny Českého středohoří a nabízí možnost zajímavých výletů do blízkého okolí.

Dominanta Lovosicka - Lovoš (570 metrů n. m.). Ke kopci se můžete vydat přímo z Lovosic nebo z Malých Žernosek přes Opárenské údolí. Lovoš byl v roce 1948 vyhlášen národní přírodní rezervací, vede zde naučná stezka "Lovoš". Na vrcholku je Turistická chata z roku 1924, která poskytuje možnost občerstvení a také ubytování. Plochá střecha chaty poskytuje dokonalý kruhový rozhled na krásné okolí. Z kopce dolů můžeme pokračovat přes Císařské schody ke zřícenině hradu Opárno.

Opárenské údolí s hradem: mezi Malými Žernosekami a Velemínem se pod Lovošem se rozprostírá Opárenské údolí. Území údolí leží na 6km2 a protéká jím Milešovský potok. Nachází se zde zřícenina hradu, která je volně přístupná. Opárenským údolím vede cyklostezka Most-Doksy a naučná stezka "Lovoš ".

Boreč (446m m.n.m.) je národní přírodní památka s výskytem tzv. ventarol (únik teplého a vlhkého vzduchu z puklin kopce při vrcholu v zimním období). Nejzajímavější místa spojuje okružní naučná stezka, která začíná i končí v Režném Újezdě.

Košťálov (481 m n.m.): čedičový vrch nacházející se nad Třebenicemi se zříceninou hradu(volně přístupná), z vrcholku je nádherný rozhled na téměř celé České středohoří.

Milešovka (837m) Nejvyšší hora Českého Středohoří je významným turistickým cílem a rozhledovým bodem. Na vrcholku je od roku 1905 meteorologická observatoř ÚFA AV ČR. Pro veřejnost je otevřen první ochoz věže observatoře, ze kterého je jeden z nejkrásnějších rozhledů v Evropě. Na jižním úpatí leží obec Milešov s renesančním zámkem ze 16. století, který je postaven na čedičové skále. Zámek je veřejnosti nepřístupný.

Město Lovosice pořádá mimo jiné, každoročně několik letních hudebních akcí např. Hašmar Country Lovosice, Lovosické rockové léto, dále Filmové léto na „Osmičce“ , tradiční Václavskou pouť (28. září) , Vánoce a Silvestr s ohňostrojem.

Informační centrum Lovosice

Osvoboditelů 109/12410 30 Lovosicetel.: +420 416 536 677fax: +420 416 533 494e-mail: info@meulovo.czwww.lovosice.com

Provozní doba informačního centra Lovosice:

květen-září

 • Pondělí: 8:00 - 17:00
 • Úterý: 8:00 - 17:00
 • Středa: 8:00 - 17:00
 • Čtvrtek: 8:00 - 17:00
 • Pátek: 8:00 - 17:00
 • Sobota: 8:00 - 12:00

říjen – duben

 • Pondělí: 8:00 - 17:00
 • Úterý: 8:00 - 16:00
 • Středa: 8:00 - 17:00
 • Čtvrtek: 8:00 - 16:00
 • Pátek: 8:00 - 15:00
Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
zamek.jpg, secesni-radnice.jpg, lovos-1.jpg, lovosice-pistanske-jezero.jpg, lovosice_znak.jpg, ceske-stredohori.jpg, barokni-chram-sv.vaclava.jpg, atleticky-areal-2.jpg
Vydáno: Úterý, 21. Únor 2017 - 11:44

Ples vína

Kulturní středisko Lovoš Vás zve na 1.ročník 

Večerem Vás provede skupina Vitamín,prezentace vín sv.Tomáše,pravá cimbálovka,bohatá tombola.

25.3.2017 Sál Lovoš od 20:00 hodin vstup 150,-Kč

Vydáno: Úterý, 21. Únor 2017 - 11:18

Country zábava

Večer plný country písní,ukázka lasování a práce s bičem.Host večera skupina Taxmeni,dále zahrají skupiny Petra Band,Mudring,Red Leaf.

17.3.2017 od 19:00 hodin Sál Lovoš vstupné 100,-Kč

Vydáno: Středa, 1. Únor 2017 - 9:58

divadelní hra Čistírna

hraje Hynkovo hravé divadlo Litoměřice

veselá komedie o majitelce čistírny která před vánocemi vyhraje od asociace čistíren-zájezd do Keni...

28.2.2017 od 19:00hodin sál Lovoš Lovosice

Vydáno: Pondělí, 9. Leden 2017 - 16:01

Výstava obrazů Markáta Hernychová

Pfannschmidtova vila Lovosice

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Šluknov

Dnešní Cyklotoulky nám ukážou cestu z nejsevernějšího města naší republiky do Národního parku Česko Saské Švýcarsko a představí nám Šluknovský výběžek tak, jak ho většina z nás nezná.

Benešov nad Ploučnicí

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou do Ústeckého kraje, který je pro cyklisty z jiných částí země asi oblastí víceméně neprobádanou a to je…. škoda. Nebo spíš výzva? Tam, kde jsem byl, je o cyklisty skvěle postaráno a navíc je i na co koukat, takže neváhejte.

Klíny - za kouzlem Krušných hor

Dnes navštívíme lokalitu, ve které můžete své zdraví otužovat v zimě i v létě, v době, kdy na zemi leží metrové závěje i ve 30ti stupňových vedrech.

Lázně Mšené

Nepatří sice mezi naše největší lázně, ale můžou jim konkurovat jinak. Třeba polohou, jsou rozhodně nejblíže položenými lázněmi od Prahy. Nebo nabídkou, k léčení nevyužívají jen vlastní slatinu, ale i pohyb, k lázeňství přidávají třeba nordic walking nebo cyklistiku.

Moldava

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou vysoko na sever, až na samotnou hranici s Německem. Do kraje, který je tak trochu bohem zapomenutý a zatím spíše neobjevený, ale o to zajímavější je právě pro turisty. Jsou tu věci, které už jinde nepotkáte. Nevěříte? Tak hurá na Moldavu.