Eva Brodnianska

Redaktorka slovenské veřejnoprávní televize RTVS. Narodila se v roce 1989 a pochází ze slovenské Krupiny. Působí jako redaktorka ve vícero publicistických pořadech, primárně je to Slovensko v obrazech (obdoba české Toulavé kamery), kde ráda propaguje svoji vášeň pro Slovensko. Od roku 2017 působí taktéž jako redaktorka česko – slovenského pořadu Cyklotoulky – Běžkopotulky a jak sama říká, díky tomuto pořadu si zamilovala také Českou republiku.

Ve volném čase se ráda věnuje sportu. Od běhu přešla k tancování, až poté objevila „své sporty“. Miluje hlavně outdoor a to především v zimě. Za bezkonkurenční považuje lyžování, běžky a skialp. Jak sama říká, zimu má prostě raději než léto. Kdyby neexistovalo kolo, přála by si, aby byla po celý rok jen zima.

Oblíbená značka běžek?
Sporten jsou fajn.
Oblíbená značka sjezdovek?
Na upravenou sjezdovku jednoznačně Stöckli Laser SL a do freeridu jen s lyžemi Dynastar CHAM 87.
Oblíbená destinace na běžky?
V Čechách jsou to pro mě Beskydy – Valašsko. Ze slovenských lokalit bych navrhla navštívit Beskydsko - Javornickou lyžařskou běžeckou magistrálu.
Oblíbená destinace na sjezdovky?
Jasná v Nízkých Tatrách, ale jen přes týden, víkendy je tam plno :).
Nejdelší trasa na běžkách za den?
Toto si pamatuji přesně - 30 km u nás na Slovensku na Skalke v čarovných Kremnických vrchoch.
Nejoblíbenější české hory?
Na Slovensku mám nejraději Malou Fatru. Je intimnější než jiné pohoří, hory tam máte jakoby na dosah. Pro zkušené lyžaře ji doporučuji především přes zimu (nejstrmější sjezdovka na Slovensku - Oštiepková Mulda), ale je vhodná též pro rodiny s malými dětmi (lokalita Paseky). V Čechách jsem si zase zamilovala Ještěd, protože tam nabízejí službu fresh track, takže si perfektně zalyžujete na neporušeném manšestru. A potom je to klasika - Krkonoše přece :). Zejména Vítkovice, Benecko a Jánske Lázně.
Tip na zimní dovolenou?
Vyzkoušejte naši Malú Fatru, určitě nebudete litovat! Slibujem :).

Reklama