Pohádková hřebenovka z Motorestu Skřítek na Ovčárnu

Zima už nám klepe na dveře a je tak na čase oprášit své běžecké vybavení. Namažte si běžky a inspirujte se s námi pohádkovou trasou, která vede z Motorestu Skřítek na Ovčárnu. Jedná se o náročnější hřebenovku, která nenechá chladného žádného milovníka hor.

Jak se na místo dostaneme, jak je trasa náročná a jaké vybavení budeme potřebovat k jejímu zdolání?

K Motorestu Skřítek se lze dostat pohodlně skibusem i autem. Celá trasa je 12 km dlouhá a poměrně náročná. Místy nás potká namáhavé stoupání. Důležité je tak příznivé počasí, které je vhodné vždy předem kontrolovat v detailní předpovědi. Na hřebenu se pak můžeme setkat s nepříjemným poryvem větru. Je tedy dobré tomu přizpůsobit i naše vybavení. Za slunečného počasí nám však trasa může nabídnout naprosto jedinečnou podívanou. Vrátíme-li se k vybavení, měli bychom si obstarat zejména kvalitní běžky. Dále se nám bude hodit i nepromokavá a větruvzdorná bunda či funkční běžecké legíny. Do turistického batohu si pak přibalte i běžkařské vosky. Na trase se můžete potkat se zmrzlým, ale i sluncem rozbředlým sněhem.

Po jaké značce a kudy přesně nás povede zmíněná trasa?

Trasa ze Skřítku na Ovčárnu vede po zeleném turistickém značení. Po cca půl kilometru na rovném terénu se dostaneme k rozcestí Nad Skřítkem (890 m n.m.). Dále už začíná být cesta náročnější. Připravte se na 1,5 km stoupání lesem k rozcestníku Pod Ztracenými kameny (1100 m n. m.). Pak již následuje ostrý výstup až k Ztraceným kamenům (1250 m n.m.). Následně míjíme Pecný a (1334 m n. m.) a dále už nás čeká pohodová, mírně zvlněná jízda po hřebeni. Na něm jsou zasazeny i dřevěné tyče,  které vám pomohou v orientaci při zhoršených viditelných podmínkách. Trasa dále pokračuje k rozcestníku Jelení studánka a po červeném značení se dostaneme k Malému kotli (1335 m n.m.). Dále na nás čeká zdolání úseku k Vysoké holi (1462 m n.m.) a k Petrovým kamenům. Odtud už jen sjedete po sjezdovce do cíle naší trasy - k Ovčárně.             

Je možné se po cestě někde občerstvit?

Na trase Motorest Skřítek - Ovčárna máte možnost dvojího občerstvení. Jak napovídá název, posilnit se můžete na začátku vaší trasy v motorestu a pak až na konci cesty na Ovčárně.      

Reklama