Borová Lada

Borová Lada leží v nadmořské výšce kolem 900 m.n.m. na soutoku Vydřího potoka, Teplé Vltavy a Malé Vltavy (Vltavského potoka). Založení obce se váže k roku 1750.

Obec: 
Jihočeský krajBorová Lada
 
00:00
Borová Lada

Borová Lada leží  v nadmořské výšce kolem 900 m.n.m. na soutoku Vydřího potoka, Teplé Vltavy a Malé Vltavy (Vltavského potoka). Založení obce se váže k roku 1750. Obec je malá počtem obyvatel, ale rozlehlá katastrem a okouzlující bohatstvím přírodních krás. Rozkládá se  částečně na území Národního parku Šumava, částečně v Chráněné krajinné oblasti Šumava. Za povšimnutí stojí Chalupská slať, která je největším a nejkrásnějším rašelinným jezírkem v České republice. Hojně navštěvovaná je kaple sv. Anny s křížovou cestou,  Knížecí Pláně a v Novém Světě obnovený hřbitov a místo bývalého kostela sv. Martina. Borová Lada jsou atraktivním místem pro oddych a aktivní odpočinek návštěvníků po celý rok. V létě je tu pro pěší i cykloturisty připravena řada dobře značených turistických tras, v zimě se udržují běžecké stopy. Obec Borová Lada nabízí ubytování v penzionech a pro milovníky stanování také veřejné tábořiště Zahrádky.

Veškeré informace naleznete na www.borova-lada.cz.

Kliknutím na libovolný obrázek jej otevřete v galerii zvětšený. Prohlížení pak můžete ovládat klávesnicí, myší nebo dotykem.
misto-byvaleho-kostela-sv.-martina.jpg, knizeci-plane.jpg, kaple-sv.-anny-s-krizovou-cestou.jpg, informacni-stredisko-svinna-lada.jpg, chalupska-slat.jpg, homole-u-borovych-lad.jpg, borova-lada-panorama.jpg

Reklama

Oblíbené trasy regionu

Infocentrum ve Stožci patří k těm nejkrásnějším na Šumavě

Při dnešních Běžkotoulkách potkáme živočicha, který u nás již téměř 500 let nežije, projedeme se podél železniční tratě, držící světový primát a prozkoumáme blíže jednu zajímavou technickou památku. Vyrazíme do jižní část Šumavského národního parku. 

Písek

Dnešní Cyklotoulky nás provedou Píseckem, projedeme si téměř sto let starou turistickou cestu, která spojuje královské město Písek s králem českých hradů – Zvíkovem.

 

Veselí nad Lužnicí

Snad ještě žádné Cyklotoulky nebyly tak propojené s vodou jako ty dnešní. Po cestě budeme míjet řeky, zatopené pískovny a hlavně desítky nádherných, malých i obrovských, divokých i až nehezky zkultivovaných, opečovávaných i na první pohled opuštěných - rybníků.

Stachy

Dnešní Cyklotoulky nás zavedou na Šumavu a přesvědčí vás mimojiné o tom, že Sněžka nebyla vždy nejvyšším vrcholem Čech, ale to nebude zdaleka všechno. Podíváme se i do populárního lyžařského střediska a hlavně si pořádně zašlapeme.

Písek

Tentokrát se s Cyklotoulkami vydáme do jižních Čech a hned na dva výlety. Delší severní a kratší jižní.Navštívíme krále českých hradů, vydáme se postopách velkého vojevůdce i jeho literárního opaku, no bude toho dost.... 

 

Dačice

Dnes si projedeme dvě historická města, která spojuje nejen bezpočet krásných památek nacházejících se na jejich území a desítky rybníků ležících v jejich okolí, ale také řeka – Moravská Dyje. Podíváme se tam, kde spatřil světlo světa jeden z nejznámějších českých vynálezů.

Česká Kanada

Přírodní charakter krajiny, hluboké lesy, četné vodní plochy a sychravější podnebí než byste čekali - na vlastní kůži tak pocítíte, proč se zdejší území na pomezí Čech, Moravy a Rakouska nazývá Česká Kanada.

Borovany

Krajina plná rybníků tak velkých, že se ani nevejdou do objektivu fotoaparátu, desítky krásně zachovalých vesnických usedlostí a božích muk, nekonečné hluboké borové lesy. Tak to vypadá v okolí jihočeských Borovan.